Ознака : имунитет

Здравје Истражувања Слајдер

Луѓето кои прележале ковид и се вакцинирале може да имаат доживотен имунитет

Еспресо
Овие откритија можат да помогнат во смирувањето на стравувањата дека заштитата од вирусот ќе биде краткотрајна. Имунитетот на коронавирусот трае најмалку една година, но можеби...
Здрави навики

Колку алкохол треба да испиете пред да ослабне вашиот имунолошки систем?

Еспресо
Имунолошкиот систем го штити вашето тело од инфекции, силни бактерии и вируси и спречува да се разболите, пишува Инсајдер. Како и мускулите, така и имунолошкиот...
Секојдневие

Мисли кои потполно го уништуваат имунитетот на човекот!

Еспресо
Најплодна основа за опстанок на вирусите и инфекции во организмот е деструктивната енергија, која се раѓа кај личност поради таложење на деструктивни мисли, ниска самодоверба...
Здрави навики

Тој е феномен: Има 98 години и го победи коронавирусот – погледнете како! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Ветеран од Втора светска војна и фармацевт, кој за време на војната бил ангажиран во масовното производство на пеницилин, бил тестиран и добил позитивни резултати...
Секојдневие

Подобрете го имунитетот со овој напиток од куркума

Еспресо
Куркумата традиционално се користи за спречување на кардиоваскуларни и невродегенеративни заболувања, како и за ублажување на дигестивните нарушувања, а чaјот од куркума претставува еден од...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Една од најубавите жени на планетата позираше топлес, а кога ќе ја видите мокра покрај огледало… (ФОТО)

Васко Спасоски
Манекенката Бела Хадид (23) позираше топлес откако направи третман за подобрување на имуниот сисстем во Париз. Бела Хадид објави две впечатливи фотографии на својот Инстаграм,...
Секојдневие

Препородете го својот имунитет со овој домашен тоник

Еспресо
Лукот го прави секое јадење повкусно, а исто така го подобрува и нашето здравје. Вистина е дека сировиот лук е моќен природен лек. Тој може...
Здрави навики

ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Igor
Фара Дукаи е една од најпознатите и највлијателните инстаграм-блогерки, која покрај природни препарати, има и своја козметичка линија. Сепак, и покрај популарноста, таа останува доследна...
Здравје

Руски природен лек за подобрување на имунитетот

Igor
Во текот на пролетта поради алергиите многу луѓе се соочуваат со пад на имунитетот, а со тоа се подложни на многу заболувања. Рускиот академик Амосов...
Здравје

Одличен природен тоник за подобрување на имунитетот

Igor
Иако е пролет, многу луѓе во оваа сезона се соочуваат со пад на имунитетот, а со тоа и несакани настинки и вирози. Покрај соодветната терапија...