5.8 C
Скопје
02:48 - 21 април, 2024

Ознака : имунитет

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Во сезона на вируси зајакнете го имунитетот на вашето дете: Зошто педијатрите го препорачуваат ГЕ КИДС

Ј.К.Д
Во сезоната на вируси и настинки, пред да тргне вашето дете во градинка или на училиште, со добро балансиран појадок послужете му и ГЕ КИДС....
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

КОГА МОЖЕ ДА ЗАВРШИ ПАНДЕМИЈАТА: По Омикрон, еве го сценариото!

Ј.К.Д.
2022 година навистина би можела да биде година на крајот на пандемијата со нула смртни случаи, а вирусот да стане ендемичен и тоа многу наскоро,...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАПИВКА ОД ЧЕТИРИ СОСТОЈКИ ПРОТИВ ВИРУСИ И ГРИП: Неверојатно делува, бомба за силен имунитет!

Еспресо
Променливото време во комбинација со стресот можат да го ослабнат имунитетот, па ви носиме рецепт за сок кој ги спречува вирозите. Сокот се прави од...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАМИРНИЦИ КОИ ЌЕ ВЕ ЗАГРЕАТ И ЌЕ ВИ ГО ЗАЈАКНАТ ИМУНИТЕТОТ: Ја подобруваат циркулацијата и се многу вкусни

И. Т.
Зимата и студеното време се голем фактор кој негативно влијае на имунитетот. Бидејќи е сезона на вируси и настинки, одлично би било да знаете како...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ОВИЕ 4 РАБОТИ ГО СЛАБЕАТ ИМУНИТЕТОТ: Нема да ви се допадне оваа вест

Еспресо
Во време на пандемија, се обидувате да се храните здраво, пиете витамини, се грижите за здравјето. Но напразно е ако ги конзумирате редовно овие 4...
Ви препорачуваме на СПЖенски печатЗдравјеИнтервјуСлајдер

ВОДИЧ ЗА ПРЕЖИВУВАЊЕ НА ЕСЕНТА: Нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска советува како да се справиме со настинки

Марија Гегоска
Разговаравме со  нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска која ни приготви инструкции за тоа како да ја преживееме есента. Таа не советуваше што треба да си купиме,...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

Луѓето кои прележале ковид и се вакцинирале може да имаат доживотен имунитет

Еспресо
Овие откритија можат да помогнат во смирувањето на стравувањата дека заштитата од вирусот ќе биде краткотрајна. Имунитетот на коронавирусот трае најмалку една година, но можеби...
Здрави навики

Колку алкохол треба да испиете пред да ослабне вашиот имунолошки систем?

Еспресо
Имунолошкиот систем го штити вашето тело од инфекции, силни бактерии и вируси и спречува да се разболите, пишува Инсајдер. Како и мускулите, така и имунолошкиот...
Секојдневие

Мисли кои потполно го уништуваат имунитетот на човекот!

Еспресо
Најплодна основа за опстанок на вирусите и инфекции во организмот е деструктивната енергија, која се раѓа кај личност поради таложење на деструктивни мисли, ниска самодоверба...
Здрави навики

Тој е феномен: Има 98 години и го победи коронавирусот – погледнете како! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Ветеран од Втора светска војна и фармацевт, кој за време на војната бил ангажиран во масовното производство на пеницилин, бил тестиран и добил позитивни резултати...