9.7 C
Скопје
03:03 - 28 февруари, 2024

Ознака : бибер

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАМИРНИЦИ КОИ ЌЕ ВЕ ЗАГРЕАТ И ЌЕ ВИ ГО ЗАЈАКНАТ ИМУНИТЕТОТ: Ја подобруваат циркулацијата и се многу вкусни

И. Т.
Зимата и студеното време се голем фактор кој негативно влијае на имунитетот. Бидејќи е сезона на вируси и настинки, одлично би било да знаете како...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џастин Бибер се маскираше и ги пречекуваше фановите на серијата „Пријатели“, кога го препознаа нивната реакција стана хит (ВИДЕО)

Еспресо
Популарниот пејач Џестин Бибер (26) одлучи да ги проба своите актерски способности и добро да се забавува, па се појави на сетот на култната серија...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Хајли Бибер не успеа да се избори со ветрот – Фановите видоа нешто повеќе!

Еспресо
Хајли Бибер знае како да привлече внимание, дури и кога ќе се појави во широк џемпер. Додека шетала по улиците на Париз, манекенката и жена...
Секојдневие

Кажете ѝ збогум на избледената гардероба: Сите го имаме овој зачин дома, а малкумина го знаат овој трик

Слободен печат
Гардеробата веќе нема да ви избледува во машината за перење ако овој трик стане ваша рутина. Секоја домаќинка во кујната има бибер. Но дали знаевте...
Сцена

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Igor
На ревијата на еден бренд Хејли Бибер се појави во стајлинг со кој уште еднаш ја потврди титулата за икона на стилот. Минимализмот отсекогаш е...
ЛајфстајлСцена

Хејли и Џастин Бибер ГИ ЗАПАЛИЈА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ со сексипилни фотки (ФОТО)

Igor
Хејли и Џастин Бибер ја открија новата линија за долна облека на Келвин Клајн само неколку дена по нивната гламурозна свадбена церемонија. View this post...
ЛајфстајлСцена

Славниот пар разменуваше бизарни бакнежи, веднаш се јави Џастин Бибер: „Чудни сте“ (ВИДЕО)

Igor
Пејачката Камила Кабело и пејачот Шон Мендес покажаа како се бакнуваат, а тоа го изведоа на прилично бизарен начин, лижејќи го лицето еден на друг...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Џастин Бибер го предизвика Том Круз, Мекгрегор ќе ја организира борбата (ФОТО)

Igor
Музичката ѕвезда Џастин Бибер (25) го предизвика актерот Том Круз (56) да се бори со него во УФЦ меч. Канадскиот пејач се огласи на Твитер...
Секојдневие

Германски колачиња со зачини

Igor
СОСТОЈКИ: 3 поголеми јајца 2 шолји кафеав шеќер 1 лажичка мелени каранфилчиња 1 лажичка цимет половина лажичка бибер 2 шолји брашно половина лажичка сода бикарбона...
Здравје

Зачин кој ќе ви помогне да ги стопите масните наслаги!

Igor
Зачинот кој секојдневно се наоѓа во нашата исхрана, од останатите ароматични засилувачи на вкусот се разликува по тоа што навистина ги топи мастите. Користете бибер...