4.8 C
Скопје
22:44 - 18 април, 2024

Ознака : лекција

АстроСлајдерХороскоп

Ќе им се врати како бумеранг: Два хороскопски знаци ќе добијат „лекција“ во август

Еспресо
Астролозите именуваа два знака од Зодијакот кои ќе одговорат за сите нивни постапки во август 2023 година. Ќе им биде тешко, но тоа ќе биде...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) БЕН АФЛЕК ЗБОРУВА ЗА ЛЕКЦИЈАТА ШТО ЈА НАУЧИЛ ОД РОБИН ВИЛИЈАМС: Тој беше ѕвезда, но секогаш љубезен кон сите

еспресо
Популарниот глумец и партнер на Џенифер Лопез, Бен Афлек, во неодамнешното интервју се присетува на неговиот колега, починатиот Робин Вилијамс. Почина во 2014 година, но...
Секојдневие

Лежерно а толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Еспресо
Кога станува збор за модата, на неа и нема рамна… Кралицата Летиција продолжува со должностите, па така таа овој пат, заедно со сопругот, тргна во...
СветСлајдерСцена

Мерил Стрип одржа лекција: Доста ми е од цинизам, критичност и било какви барања – нема повеќе задоволување!

Еспресо
Познатата филмска дива и повеќекратна оскаровка во текот на својата повеќедецениска кариера си поставила неколку ставови за луѓето и животот… „Повеќе едноставно немам трпение за...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган Маркл во кошула од 29 евра ѝ даде лекција по мода на Кејт Мидлтон! Ракавицата е фрлена (ФОТО)

Еспресо
Меган Маркл во кошула од 29 евра, покажа како се комбинираат „хај стрит“ модните марки и ја замолче Кејт Мидлтон! На настанот на доделување на...
Секојдневие

Одличен крој, уште подобра боја: Меланија Трамп ја заврши посетата на Индија во голем стил! (ФОТО)

Еспресо
Меланија Трамп им одржа уште една модна лекција на сите… Меланија Трамп успеа повторно да ги воодушеви сите со своето последно појавување. Со ова појавување...
Сцена

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Igor
На ревијата на еден бренд Хејли Бибер се појави во стајлинг со кој уште еднаш ја потврди титулата за икона на стилот. Минимализмот отсекогаш е...
Секојдневие

Модна лекција од Пенелопе Круз до сите жени: Вака се носи бело од глава до пети (ФОТО)

Igor
Оваа жена е вистинска дива… Прекрасната шпанска актерка Пенелопе Круз се појави на премиерата на својот нов филм „The Wasp Network“ во модна комбинација која...
Секојдневие

ОВА Е СОВРШЕН ДЕЛОВЕН СТАЈЛИНГ: Амал Клуни им одржа модна лекција на сите дами (ФОТО)

Igor
Амал Клуни, сопругата на Џорџ Клуни, беше фотографирана вчера на улиците во Њујорк и во таа прилика им покажа на сите како една успешна деловна...
Секојдневие

Меланија повторно одржа модна лекција! (ФОТО)

Igor
Уште еден доказ дека првата дама на Америка е кралица на деловните модни парчиња. Меланија Трамп (49) со своите прекрасни модни комбинации е вечна модна...