23.8 C
Скопје
17:20 - 25 јуни, 2024

Ознака : мидлтон

СветСлајдерСцена

(Фото) Нови фотографии на принцот Луис за 5-тиот роденден: Пресладок е!

Еспресо
Најмладиот син на принцот и принцезата од Велс, Луис, наполни 5 години на 23 април. По тој повод кралскиот пар на социјалните мрежи сподели нови...
СветСлајдерСцена

Што работеше Кејт Мидлтон пред да го запознае Вилијам: „Никогаш не се пожали на тешката работа“

Еспресо
Животот на Кејт Мидлтон радикално се промени по средбата со принцот Вилијам. Двајцата учеа на ист универзитет, се запознаа и меѓу повеќе средби конечно дојде...
ЛајфстајлСлајдерСтил

(Фото) Беспрекорната Кејт Мидлтон има нова омилена боја, совршено ѝ прилега

Еспресо
Факт е дека Кејт Мидлтон изгледа елегантно и женствено во каков фустан и да се појави, но ова е исклучок кога принцезата од Велс носи...
СветСлајдерСцена

(Фото) Кејт Мидлтон ја покажа новата куќа во која живее со Вилијам и децата

Еспресо
Ова лето семејството се пресели во Аделаида Котиџ, за да бидат поблиску до Виндзор. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам често даваат интервјуа од внатрешноста на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Официјално потврдено: Вилијам и Кејт Мидлтон се преселуваат на село во Виндзор, еве ја причината зашто

Еспресо
По неколку недели шпекулации, војводите од Кембриџ го потврдија своето преселување на село, за да ги натераат своите деца да живеат на понормален начин и,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КАКО ВИЛИЈАМ И КЕЈТ ГИ ДИСЦИПЛИНИРААТ СВОИТЕ ДЕЦА: Специфична техника која ја фалат сите стручњаци

Еспресо
Очигледно трите деца на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон имаат многу убави манири и добро се однесуваат во јавноста. Џорџ, Шарлот и Луис сепак се...
СветСлајдерСцена

Пипа Мидлтон повторно бремена – Семејството возбудено ја очекува приновата

Еспресо
Ова е прекрасна вест во оваа тешка година, вели изворот… Пипа Мидлтон (37) и нејзиниот сопруг Џејмс Метјус (45) поторно ќе станат родители, пишува магазинот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Таа е најскромна во кралството – Британската војвотка Кејт Мидлтон осум години носи еден ист фустан! (ФОТО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ по којзнае кој пат е сликана во својот син омилен фустан од дизајнерката Стела Мекартни. Имено, Кејт Мидлтон, се појавила на јавен...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кејт Мидлтон носи преслатки обетки кои воопшто не се скапи и најверојатно се бижутерија (ВИДЕО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ му се придружи на својот сопруг принцот Вилијам во уште еден видео разговор, по повод Неделата на волонтерите. За таа прилика таа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кејт Мидлтон посакувала друго име за синот Џорџ, но по реакцијата на кралицата таа се предомислила

Еспресо
Кејт Мидлтон, сопругата на британскиот принц Вилијам, кој еден ден би требало да стане и крал, во 2013 година го роди нивното прво дете, принцот...