Ознака : ист

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Таа е најскромна во кралството – Британската војвотка Кејт Мидлтон осум години носи еден ист фустан! (ФОТО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ по којзнае кој пат е сликана во својот син омилен фустан од дизајнерката Стела Мекартни. Имено, Кејт Мидлтон, се појавила на јавен...
Сцена Хороскоп

Имате ист хороскопски знак со партнерот? Еве што треба да знаете…

Igor
Некои знаци се навистина компатибилни, а некои воопшто не се поднесуваат. Ова не значи дека врските помеѓу овие луѓе се осудени на пропаст, туку ако...
Лајфстајл Сцена

НЕ САКАА НИТУ ДА СЕ ПОГЛЕДНАТ: Принцовите Вилијам и Хари КОНЕЧНО на исто место, Кејт и Меган одалечени со метри (ФОТО)

Igor
Откако светските медиуми неколку недели пишуваа за лошиот однос на Кејт Мидлтон и Меган Маркл, тие не се ни потрудија да ја сокријат непријатноста меѓу...
Сцена

Облече ист фустан како минатата година: Меланија повторно заблеска во креацијата од Prada (ФОТО)

Igor
Првата дама на Америка е позната по својот беспрекорен стил на облекување, но не е новост да облече исто парче облека. Меланија Трамп на дружењето...
Лајфстајл Сцена

Родени на ист ден: Овој актер веројатно ќе му биде кум на малиот принц (ФОТО)

Igor
Шпекулациите веќе почнаа… кој ќе му биде кум на малиот принц? Само што британскиот принц Хари и Меган Маркл го добија првото дете, британските медиуми...