22.8 C
Скопје
17:50 - 30 мај, 2024

Ознака : повторно

СветСлајдерСцена

ВИДЕО: После долгата пауза, Ед Ширан повторно се враќа – Слушнете ја „Afterglow“

Еспресо
Повеќепати наградуваниот композитор, текстописец и пејач Ед Ширан вчера ја објави својата нова песна под називот „Afterglow“. Оваа песна е неговиот празничен подарок за сите...
СветСлајдерСцена

Семејството Кардашијан повторно се враќа на малите екрани – Еве за што станува збор!

Еспресо
На почетокот на есента, семејството Кардашијан најави прекин на снимањето на сопственото риалити. „Keeping Up with the Kardashians“ повеќе нема да се емитува следната година,...
СветСлајдерСцена

Мајкл Џеј Фокс: Неможам да ги запамтам и повторам зборовите – Повторно ќе се пензионирам

Еспресо
Пред речиси три децении на актерот му беше дијагностицирана Паркинсонова болест.Актерот Мајкл Џеј Фокс (59) неодамна изјави дека повторно ќе се пензионира поради здравствени проблеми,...
СветСлајдерСцена

ФОТО: На раката на Ана заблеска дијамант – Бен Афлек повторно се жени?

Еспресо
Својата нова избраничка тој брзо ја запозна со децата од пропаднатиот брак со Џенифер Гарнер, родителите, пријателите, а веќе започнаа и заедно да живеат…Актерот бен...
СветСлајдерСцена

Заводникот Џерард Батлер повторно слободен – По шест години врска раскина со девојката

Еспресо
Никој не се надеваше на ова… Холивудскиот актер Џерард Батлер и неговата девојка Морган Браун наводно раскинале, по шестгодишна врска, а оваа вест шокираше многумина....
Секојдневие

Уживајте повторно во туширањето: Трик со кој лесно, брзо и евтино да го одзатнете тушот!

Еспресо
Тоа ужасно чувство кога после напорниот работен ден ќе посакате да се истуширате, ќе пуштите вода од тушот, а тој повеќе ќе жубори и прска...
Филм и ТВ

Мајкл Китон преговара повторно да ја добие улогата на Бетмен

Еспресо
Актерот го толкуваше Мрачниот витез во филмовите на Тим Бартон од 1989 и 1992 година. Холивудс Репортер пишува дека Мајкл Китон започнал со преговорите и...
Лајфстајл

Внесете свежина во спалната – Еве како повторно да ја разгорите страста помеѓу вас и вашиот партнер

Еспресо
Без разлика дали барате идеи за да ги зачините нештата во креветот или пак, само сакате да пробате нешто ново, следен пат фокусирајте се на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ангелот на кој годините не му можат ништо – Згодната Бразилка повторно го покажа совршеното тело! (ФОТО)

Еспресо
Супермоделот Алесандра Амбросио (38) со новите фотографии докажа дека таа воопшто не е подготвена за пензија! Манекенката и поранешниот ангел на „Викторија сикрет“ го покажа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Додека светот се прашува дали повторно е бремена таа направи ПРОМЕНА со која ги воодушеви сите (ФОТО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон во моментот се наоѓа на тридневна посета на Ирска, заедно со сопругот, принцот Вилијам, а со нејзиниот изглед плени. Војвотката...