18:48 - 20 април, 2024

Ознака : шест

СветСлајдерСцена

Заводникот Џерард Батлер повторно слободен – По шест години врска раскина со девојката

Еспресо
Никој не се надеваше на ова… Холивудскиот актер Џерард Батлер и неговата девојка Морган Браун наводно раскинале, по шестгодишна врска, а оваа вест шокираше многумина....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кралицата Елизабета држи дури шест Гинисови рекорди

Еспресо
Британската кралица Елизабета има 94 години и се уште е здрава и витална. На престолот на Обединетото Кралство е од февруари 1952 година, а во...
Здрави навики

Префинета француска пунџа: Направете си фризура за само 6 минути (ВИДЕО)

Еспресо
Наместо да трошите пари, а и време на фризер, за свечените прилики, но по избор и за секојдневието, направете си едноставна а прекрасна пунџа. Доколку...
Секојдневие

Славните дами на „Златен глобус“ една фризура ја стилизираа на шест начини (ФОТО)

Еспресо
Станува збор, нормално, за боб фризурата, која упорно не излегува од мода, а освен што му прилега на секого, со неа можете и максимално да...
Uncategorized

Заблескајте во полн сјај на новогодишната ноќ: 6 најубави стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Новата година набрзо присигнува, па време е да започнеме да мислиме во што ќе заблескате на новогодишната ноќ. Кога станува збор за овој период, пожелно...
Секојдневие

Овие 6 модни парчиња морате да ги имате ова лето (ФОТО)

Igor
Најубавиот период во годината носи и некои од најубавите трендови. 20-тина степени и сончеви зраци – пријатна пролет и уште попријатна најава за летото. Ако...
ЛајфстајлСцена

Бекам остана без возачката дозвола поради мобилниот телефон

Igor
На Дејвид Бекам му е одземена возачката дозвола на шест месеци поради користење на мобилниот телефон при возење. Поранешниот капитен на фудбалската репрезентација на Англија...
Сцена

6 модели на обувки кои и се потребни на секоја жена – Oстантото е чист вишок! (ФОТО)

Igor
Сакале или не, војвотката од Сасекс, Меган Маркл во краток рок стана модна икона чиј стил ги инспирира жените ширум светот, а овој пат тоа...
Здравје

6 намирници кои го штитат имунитетот

Igor
За овие намирници уште многу одамна е познато дека помагаат во јакнење на организмот – мед, лук, агруми, овошје и зеленчук, јогурт и чоколадо. Ако...