Ознака : имунитетот

Здрави навики

Само силниот организам може да се избори со вирусите – Овој рецепт ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот од корен!

Еспресо
Еве зошто токму со овој напиток е најдобро да го започнете денот… Во овој период многу е важно да го зајакнете имунитетот со цел вашето...
Секојдневие

Подобрете го имунитетот со овој напиток од куркума

Еспресо
Куркумата традиционално се користи за спречување на кардиоваскуларни и невродегенеративни заболувања, како и за ублажување на дигестивните нарушувања, а чaјот од куркума претставува еден од...
Здравје

Моќен сок за имунитетот и за слабеење: Од телото го исфрла сето она што му штети

Igor
Направете го овој прекрасен сок за подобрување на имунитетот. Со неговото консумирање ниту една болест нема да ви може ништо. Состојки: 4 средни моркови, 2,5...
Здравје

6 намирници кои го штитат имунитетот

Igor
За овие намирници уште многу одамна е познато дека помагаат во јакнење на организмот – мед, лук, агруми, овошје и зеленчук, јогурт и чоколадо. Ако...