21.8 C
Скопје
18:04 - 30 мај, 2024

Ознака : телото

СветСлајдерСцена

ФОТО: Криси Тајген го покажа телото по загубата на бебето – Жалам што никогаш повеќе нема да бидам мајка

Еспресо
Манекенката Криси Тајген на својот Инстаграм профил објави селфи кое покажува како изгледа нејзиното тело неколку месеци по загубата на третото бебе. Сопругата на музичарот...
Здрави навики

ВИДЕО: Домашен тренинг кој дава одлични резултати – Го затегнува и обликува секој мускул на телото!

Еспресо
Овој дваесет-минутен тренинг ќе го преобликува целото ваше тело… Овој тренинг ги активира сите мускули на телото, го покренува метаболизмот и го започнува процесот за...
Секојдневие

За да се бори телото со коронавирусот, потребно е да ги внесувате овие витамини!

Еспресо
Лекарите ширум светот, меѓу кои и руските доктори, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротивстави на коронавирусот ако ги има овие...
Секојдневие

Одморете ги очите – Наполнете го телото со витамин А

Еспресо
Луѓето кои постојано се пред компјутерите може да си ги „потрошат” очите. Интензивната изложеност на екранот бара солидно ниво на витамин А во организмот. Кога...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Еспресо
Провокативната Нивес Целзиус има нова боја на коса, но кој би го забележал тоа… Интригантната Нивес Целзиус овој пат со следбениците на Инстаграм сподели дел...
Секојдневие

Неколку видови болка во телото кои не смеете да ги игнорирате!

Еспресо
Хипохондриците мислат дека секоја помала болка е причина за аларм. Иако најчесто грешат, постојат болки кои навистина не треба да ги игнорирате и мора да...
Секојдневие

Најздравата намирница за мозокот и телото: Го прочистува организмот од отрови и масти

Еспресо
Го намалува ризикот од дијабетес, им помага на веќе заболените, а луѓето кои страдаат од целијакија можат слободно да ја јадат, бидејќи не содржи глутен....
БалканСцена

Карлеуша на настап ги покажа најинтимните делови од телото (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Јелена Карлеуша за Нова година настапи во целосно проѕирен комбинезон, па многумина се запрашаа зошто таа воопшто се облекла. Под силните светла од рефлекторите...
СветСцена

Дуа Липа го покажа телото со мани, многумина се разочараа (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Дуа Липа, која е со потекло од Косово, ја дочека Новата 2020 година во сончевиот Мајами со друштвото и дечкото Анвар Хадид, братот на...
ЛајфстајлСцена

Телото на божица го стегна во црвено: Огнено издание на Џеј Ло кое ќе ве излуди! (ФОТО)

Igor
Џенифер Лопез (50) се појави на сетот за новиот филм „Marry me“ во кој глуми со Џен Бредли, а се појави во огнено издание кое...