33.8 C
Скопје
16:17 - 24 јуни, 2024

Ознака : потребно

Секојдневие

За да се бори телото со коронавирусот, потребно е да ги внесувате овие витамини!

Еспресо
Лекарите ширум светот, меѓу кои и руските доктори, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротивстави на коронавирусот ако ги има овие...
Лајфстајл

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Еспресо
Пократко од тоа што мислевте… Припадниците на посилниот пол се „послаби“ кога станува збор за „губење на главата“ поради жените кои прв пат во животот...
Дестинации и Дегустации

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Igor
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...
Секојдневие

Се што ви е потребно за совршени локни е пеглата за коса (ВИДЕО)

Igor
Локни? Доколку толку многу сакате локни ви нудиме одличен трик како најбрзо и најубаво да ги направите. Доколку имате права коса и немате време да...
Дестинации и Дегустации

Витаминскиот сок од рибизла е се што ви е потребно на оваа жештина (РЕЦЕПТ)

Igor
Нешто неочекувано, но сосема прилагодено на ова топло време… За подготовка на витаминскиот сок од рибизла е потребно: -1 килограм рибизли -1 килограм шеќер (за...
Секојдневие

1 сукња, 5 тотално различни комбинации: Ова парче облека е единственото нешто што ви треба за ова лето (ФОТО)

Igor
Важно е вашата сукња да биде со неутрална боја или дезен и вие сте ја „завршиле работата за оваа сезона“. Погледнете зошто е доволно да...