20.8 C
Скопје
18:40 - 30 мај, 2024

Ознака : здраво

Дестинации и ДегустацииСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ОВЕСНИ БАРОВИ ОД 4 СОСТОЈКИ: Брзо, здраво, превкусно

И. Т.
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм- профилот (martinascooking)....
Секојдневие

Овие намирници го подобруваат расположението: Додадете ги во својата исхрана!

Еспресо
Диетичарката Сузи Бурел одлучи да им помогне на сите кои имаат лошо расположение. Всушност, како што тврди таа, постојат пет намирници кои се особено корисни...
Дестинации и Дегустации

Народен лек – Излекувајте ја уринарната инфекција со семки од лубеница

Еспресо
Народната медицина има решение за голем број здравствени проблеми. Затоа, пред да посегнете по некои лекови, најпрвин обидете се својот здравствен проблем, се разбира со...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Здраво, Роберт Де Ниро сака да ви каже нешто! (ВИДЕО)

Еспресо
Славниот актер Роберт Де Ниро реши да се огласи по повод непредвидливата ситуација која го погоди целиот свет. Тој апелираше сите луѓе во светот да...
Секојдневие

Добро утро – 8 додатоци за супер здраво кафе

Еспресо
Повеќето истражувања укажуваат на позитивните ефекти по здравјето на умереното пиење кафе. Денес пишуваме за тоа како можете да го направите овој пијалок уште поздрав,...
Дестинации и Дегустации

Вратете ја енергијата со новите Фини – Мини супи и освојте iPhone11

Igor
Тајната на совршената супа е во изборот на вистинскиот зеленчук, месо и зачини и секако, во должината на готвење. Но, понекогаш тајната е едноставно да...
Дестинации и Дегустации

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Igor
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...
Здравје

Пролетна диета без јојо ефект

Igor
Пробајте ја оваа пролетна диета и уживајте во нејзините благодети. Диетата се држи 2 недели, постојат две варијатни кои се повторувааат една по друга. Опција...