18.8 C
Скопје
15:11 - 20 април, 2024

Ознака : не

АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

3 хороскопски знаци кои не можат да се помират кога работите не им се по ќеиф

Еспресо
Знаеме дека некои луѓе едноставно не можат да се помират кога нештата не се одвиваат по нивните замисли, дури и покрај тоа што родителите од...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

По судењето со Карлеуша, Цеца доби подарок! Ова не го очекуваше! (ФОТО)

Еспресо
Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ се сретнаа денес по долго време во Вториот основен суд во Белград. Кога судењето се заврши, тие си заминаа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган Маркл: Кралицата не може да ни забрани да го користиме брендот „Sussex Royal“

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари сакаат да продолжат да го користат својот бренд „Sussex Royal“ по одвојувањето од кралското семејство. Меган изјавила дека ништо правно...
Секојдневие

Неколку видови болка во телото кои не смеете да ги игнорирате!

Еспресо
Хипохондриците мислат дека секоја помала болка е причина за аларм. Иако најчесто грешат, постојат болки кои навистина не треба да ги игнорирате и мора да...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Еспресо
Блејк Лајвли и нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс се фатени од папараците додека биле на опуштена прошетка. Актерката која е позната по високите потпетици, а особено...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Мојот задник е како Ферари, не го кријам во гаража – Секси хокеарката од Словенија е хит на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо
Словенечката хокеарка на трева Андреја Рупитер е репрезентативка на својата земја, а живее во Загреб каде настапува за Хокеј клубот Зрињевац, а она по што...
Секојдневие

Не е се така црно: 19 мудри мисли кои подигнуваат од мртвите!

Еспресо
Празничките денови се време на собирање на целото семејство, но експертите велат дека и покрај тоа токму во овој период многумина се чувствуваат осамено и...
Uncategorized

Ова не е само обично смути – Зошто светот полуде по појадокот во чаша?!

Еспресо
Не станува збор за обично смути, туку за рецепт кој е прилагоден за прв оброк во денот, кој ќе ве држи сити до ручекот, а...
Uncategorized

Што прават членовите на кралското семејство кога ништо не прават?

Слободен печат
Медиумите и светската јавност со големо внимание ги следат ангажманите на кралското семејство, но дали сте се запрашале што прават тие по цел ден кога...
Uncategorized

Додека Џорџина јаде шпагети, невозможно е да не погледнете во нејзиното деколте (ФОТО)

Слободен печат
Џорџина Родригез ги воодушеви обожавателите со атрактивна фотографија од ресторан на која се истакна нејзиното деколте. Вереницата на Роналдо уживаше во тестенините, но на нејзините...