18.8 C
Скопје
14:25 - 20 април, 2024

Ознака : улица

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Фотогалерија) Уличните уметници и живите статуи ни ги разубавеа градовите

Еспресо
Пред 22 години на денешен ден (5 јуни) со актот „Велосипедисти“ кој беше поставен на шетачката зона, попозната како ул. Македонија во центарот на Скопје,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) РОД СТЈУАРД ги завитка ракавите и три дена ги „крпи“ дупките на улицата: „Луѓето си ги кршат автомобилите!, а администрацијата на Џонсон ништо не прави“

Еспресо
Британскиот рокер Род Стјуарт на своите социјални мрежи го привлече вниманието на лошата состојба на улицата во близина на неговата куќа во Есекс (Англија). И...
ЕспресоНарод гледаСлајдер

ПРЕДИЗБОРНО БАЊАЊЕ: МАЈА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК!

Мими Стојановска
Не е дека Скопје е Лондон и не е дека ние не сме мрчаторски народ, ама , ама е дека кога ќе заврне, повеќето од...
СветСлајдерСценаФилм и ТВ

ФОТО: Ѕвездата на „Game of Thrones“ од 15 години боледува од клиничка депресија – Папараците ја фотографирале на улица, но само малкумина ја препознале!

Еспресо
Ѕвездата од „Game of Thrones“ била уловена од папараците додека се шетала во лежерно издание, во кое многумина не ја препознале. Британската актерка Лена Хиди...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Во екот на коронавирусот Џулија Робертс го исфрли сопругот на улица

Еспресо
Актерката Џулија Робертс и нејзиниот сопруг – снимателот Даниел Модер повторно се најдоа во проблеми. Имено, како што пренесува „New Idea“ до крах на овој...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Еспресо
За животот на легендарниот музичар е снимен филмот „Bohemian Rhapsody“… Улицата во лондонското преградие каде Фреди Меркјури живеел како тинејџер го доби името „Freddie Mercury...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Еспресо
Блејк Лајвли и нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс се фатени од папараците додека биле на опуштена прошетка. Актерката која е позната по високите потпетици, а особено...
Секојдневие

Најмладите улични свирачи си ги остварија соништата и станаа светски шампиони (ФОТО)

Еспресо
Уличните свирачи од Кнез Михајлова ја напуштиле Србија во 2010 година, кога победија на натпреварувањето „Јас имам талент“. Во меѓувреме станаа прваци на светот и...
Секојдневие

Оваа девојка го освои Скопје! И мажи и жени завртеа глава по неа! (ФОТО)

Igor
Верувам дека ќе се согласите со нас дека понекогаш ако не и секогаш, улиците во нашиот главен град наликуваат на вистински модни писти. Девојки парадираат...
ЛајфстајлСцена

ИСФРЛЕНА НА УЛИЦА СО ДВА КУФЕРИ: Познатата пејачка поминала низ вистинска АГОНИЈА кога мажот и го одземал синот!

Igor
Иако преживеала вистински пекол, таа во јавноста секогаш е насмеана, позитивна и подготвена за шега. Љубовната приказна на Селма Бајрами и Мујо Мишиќ започнала пред...