20.8 C
Скопје
18:57 - 30 мај, 2024

ИСФРЛЕНА НА УЛИЦА СО ДВА КУФЕРИ: Познатата пејачка поминала низ вистинска АГОНИЈА кога мажот и го одземал синот!

Иако преживеала вистински пекол, таа во јавноста секогаш е насмеана, позитивна и подготвена за шега.

Љубовната приказна на Селма Бајрами и Мујо Мишиќ започнала пред околу седум години кога таткото на своето дете го запознала на една забава. Искрата љубов брзо се распламнала и дошло до брак.

„Набрзо по венчавката мислев дека сета среќа е на моја страна, меѓутоа мојот сопруг и јас сфативме дека не сме еден за друг и се одлучивме за развод со цел нашиот син Дарис да може да расте во дом без кавги. Беше полесно да се испланира отколку да се направи, па така јас останав со двегодишно дете и два куфери пред вратата“, раскажа Селма.

Во тој момент таа била целосно сама, германскиот јазик не го знаела доволно, а била и пред финансиски колапс бидејќи не работела. Набрзо нашла стан и запишала курс.

„Знаев дека морам да бидам дел од овој град доколку сакам да го обезбедам своето дете“, изјави Селма.

Иако се обидувала да има нормална комуникација со сопругот, тој се одлучил да и го одземе детето.

„Пројдов низ страшна агонија. Дарис беше мал, но почувствува дека нешто се случува, не му беше јасно зошто повеќе не сме заедно. Тој започна да се повлекува во себе и тешко да зборува. Го одведовме кај психолог и за среќа беше утврдено дека има бариера поради двата јазика на кои зборуваше“, раскажува Селма.

инстаграм

Тој денес ја надмина таа препрека, а таа вели дека е исклучително среќна.

„Не го ограничувам неговиот однос со таткото бидејќи знам дека и двајцата сме му потребни за нормално растење. Се трудам со синот, и покрај тоа што мојата работа е специфична, да поминувам што повеќе време“, изјави Селма.

Слични објави

Никол Кидман во жешка сцена со 20 години помлад актер: Откако уринираше врз него, повторно заедно во бурна афера

Еспресо

Насмеани од шестка до шестка: Вељко Ражнатовиќ објави семејна фотографија од тајната венчавка на Анастасија

Еспресо

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо
Се вчитува....