11.8 C
Скопје
23:48 - 29 февруари, 2024

Ознака : два

СветСлајдерСцена

Актерката Лори доби два месеци казна затвор за учество во измамата која ги стресе САД

Еспресо
Актерката Лори Лофлин доби казна затвор во времетраење од два месеци за учество во скандалот што ги потресе САД, порзан со митото и корпуцијата при...
Секојдневие

Истражувачите потврдија: Овие два симптоми на коронавирусот се позастапени од останатите – Доколку ги имате, не чекајте ниту секунда!

Еспресо
Истражувачкиот тим заклучи дека овие два симптоми на кронавирусот ги имаат речиси сите заразени. Досега научивме дека температурата, сувата кашлица, грозницата, губитокот на чувството за...
Секојдневие

Моравме да чекаме два месеци за да дознаеме дали сме добиле син или ќерка

Еспресо
Луѓето ме прашуваа како се вика и дали е момче или девојче, а јас не знаев што да им кажам… Откривањето на полот на бебето...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Три милиони прегледи за два часа: Емили покажа сè! (ФОТО)

Еспресо
Една од најсексипилните жени во светот објави видеоснимка на која позира во проѕирен комплет од долна облека со точкест принт. Емили Ратајковски ја претстави новата...
ЛајфстајлСцена

ИСФРЛЕНА НА УЛИЦА СО ДВА КУФЕРИ: Познатата пејачка поминала низ вистинска АГОНИЈА кога мажот и го одземал синот!

Igor
Иако преживеала вистински пекол, таа во јавноста секогаш е насмеана, позитивна и подготвена за шега. Љубовната приказна на Селма Бајрами и Мујо Мишиќ започнала пред...
ЛајфстајлСцена

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Igor
Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои...
ЛајфстајлСцена

Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Igor
Српските медиуми пишуваат дека итната помош морала да интервенира во домот на Лепа Брена откако на нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ му се слошило. Српскиот Курир...
Секојдневие

Патики кои ќе доминираат оваа есен: 2 ТОП МОДЕЛИ (ФОТО)

Igor
Продавниците веќе ги намалија цените на сандалите и чевлите, а во излозите се истакнати најубавите и нови есенски модели. Светскиот тренд налага дека оваа есен...
Секојдневие

Во два потега до заводлив изглед: Мејкап трик за визуелно пополни усни! (ВИДЕО)

Igor
Со помош на овој трик ќе постигнете поголем волумен на усните за само една минута… Основниот трик е во негувањето на усните. За било кој...
СценаХороскоп

Хороскопски знаци кои се најголемите осудувачи

Igor
На сите ни се случуваат различни работи, сите се соочуваме со поинакви предизвици и потешкотии и сите со себе носиме различно минато. Не можеме да...