2.8 C
Скопје
04:48 - 19 април, 2024

Ознака : драма

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Соседите откриваат детали за скандалот на Александра Младеновиќ: Бившиот работел како жиголо, претел дека ќе се убие…

Еспресо
Пејачката Александра Младеновиќ го пријавила своето поранешно момче Стефан Ч. за закани и малтретирање, а набргу по пријавата бил приведен во полиција, но по неколку...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Драма во Белград: Ана Николиќ му тропала на Раста на врата во „ниедно“ време, соседите – на нозе!

Еспресо
Пејачката Ана Николиќ не престанува да го критикува поранешниот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста и да објавува приватни пораки со расправии кои ги имале, а едната...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сопругата на Кевин Костнер не мрда од дома додека не го исцица до долар: Актерот среде драма за развод бара помош од законот

Еспресо
Кевин Костнер побарал правна помош за неговата отуѓена сопруга Кристин Баумгартнер да го напушти заедничкиот дом додека трае нивната разводна постапка. Според TMZ, ѕвездата од...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Во центар на скандал, а можна е и тепачка: Два хороскопски знаци ризикуваат да си го загубат работното место или најсилниот сојузник

Еспресо
Астролозите именуваа два знака на Зодијакот, кои можат да влезат во многу непријатна ситуација на крајот на мај. Можеби ќе се најдат во епицентарот на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША отворено за семејната драма: „Сега имам и потврда!“

Еспресо
Душко и Јелена од 1 јануари ги полнат насловните страници на балканскиот печат. Најпрвин поп-дивата направи спектакл за дочекот на Новата година пред Собранието, а...
БалканСлајдерСцена

НОВ ЗАПЛЕТ ЗА СЛУЧАЈОТ КАРЛЕУША И ТОШИЌ: Не е дозволена комуникација, Душко има забрана за приоѓање во близина на Јелена уште 30 дена!

Еспресо
Продолжува драмата во семејството Карлеуша-Тошиќ, откако на Божиќ, поранешниот фудбалер беше пријавен за насилство врз сопругата. Првиот основен суд му ја продолжи за уште 30...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

„ВИШНОВАТА ГРАДИНА“ ВО РЕЖИЈА НА МИЛЧИН ВЕЧЕРВА НА МОТ: Драма за транзицијата, за неподносливата леснотија на пропаѓањето на општеството

Еспресо
Вечерва (26.ноември) со почеток во 20 часот во Театар Комедија ќе се изведува претставата „Вишновата градина“ во режија на Владимир Мичин.   „Вишновата градина“ е драма...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ЛИЛА ПОВТОРНО „ГЛАСНА“: Не сакам драма, расправии, озборувања… не знам кој е твојот, но мојот избор е да бидам среќна!

M.Р.
Познатата водителката и инфлуенсерка на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Деновите поминати на плажа во костими за капење завршија, но...
ЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

„НЕМА ДА БИДЕ КРАЈ НА СВЕТОТ“: Проектот со кој МНТ ја почнува новата сезона

Еспресо
„Нема да биде крај на светот“ од авторот Аднан Лугониќ, а во режија на Нина Николиќ е најновиот проект што започна да се подготвува на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Во вака лошо издание никој не ја видел – Актерката по семејната драма за првпат се појави во јавноста – целосно непрепознатлива (ФОТО)

Еспресо
Актерката Џулија Робертс по скандалот со сопругот Даниел Модер кој го исфрли на улица, за прв пат се појави во јавноста. Таа беше во крајно...