2.8 C
Скопје
05:08 - 19 април, 2024

Ознака : МНТ

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: Во МНТ на „Животот е прекрасен“

Еспресо
„Животот е прекрасен“ по текст на Николај Ердман, во режија на култниот режисер Александар Морфов, во четврток, со почеток од 20 часот повторно на репертоар...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: Во МНТ на претставата „Кенди“

М.П
Театарската група „Театар Златен Елец“ слави три години со изведба на најновата нивна претстава насловена „Кенди“. Третата изведба е закажана за вечерва во Младинскиот културен...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: Во театар на „Кец на десетка“

М.П
Вечерва во Македонскиот народен театар, со почеток од 20 часот на малата сцена ќе се одигра претставата „Кец на десетка“. Автор на текстот е Митко...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Унковски се враќа во МНТ со „Сите сме птици“ 

Еспресо
Со особена радост ја објавуваме веста за нови креативни почетоци и првата читачка проба на претставата „Сите сме птици“, по текстот на либанско-канадскиот автор, Важди...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

ТЕАТАРСКИ ФЕСТИВАЛ „ЖИВИ ФЕСТ“: МНТ продолжува да ги освојува наградите во регионот

Еспресо
Од МНТ со задоволство ја објавија веста за освоените 4 награди на театарскиот фестивал „Живи фест“ во Босна и Херцеговина за претставата „Нема да биде...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

МНТ НАСКОРО СО НОВА ПРЕМИЕРА: „Работи за кои не зборуваме“

Еспресо
На малата сцена во Македонскиот народен театар во тек се подготовките за најновата претстава „Работи за кои не зборуваме“, во режија на Нела Витошевиќ, а...
ЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

„НЕМА ДА БИДЕ КРАЈ НА СВЕТОТ“: Проектот со кој МНТ ја почнува новата сезона

Еспресо
„Нема да биде крај на светот“ од авторот Аднан Лугониќ, а во режија на Нина Николиќ е најновиот проект што започна да се подготвува на...