11.8 C
Скопје
22:32 - 23 април, 2024

Ознака : кенди

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: Во МНТ на претставата „Кенди“

М.П
Театарската група „Театар Златен Елец“ слави три години со изведба на најновата нивна претстава насловена „Кенди“. Третата изведба е закажана за вечерва во Младинскиот културен...
СветСлајдерСцена

Особено тежок период за британската кралица Елизабета II: Ѝ остана само кучето Кенди

Еспресо
Деновиве постојано се пишува дека ова ќе биде првиот Божиќ во историјата што кралицата Елизабета Втора ќе го помине сама со нејзиниот сопруг без традиционалниот...