Tag : остана

Свет Слајдер Сцена

Особено тежок период за британската кралица Елизабета II: Ѝ остана само кучето Кенди

Еспресо
Деновиве постојано се пишува дека ова ќе биде првиот Божиќ во историјата што кралицата Елизабета Втора ќе го помине сама со нејзиниот сопруг без традиционалниот...
Свет Слајдер Сцена

„The Weeknd“ остана без номинација за Греми наградите: „Корумпирани сте!“

Еспресо
На музичарот не му е сеедно поради наградите кои сигурно нема да ги добие….Популарниот рнб музичар Бел Тесфаје, со уметничкото име „The Weeknd“ (30) оваа...
Лајфстајл Сцена

Бекам остана без возачката дозвола поради мобилниот телефон

Igor
На Дејвид Бекам му е одземена возачката дозвола на шест месеци поради користење на мобилниот телефон при возење. Поранешниот капитен на фудбалската репрезентација на Англија...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian