22.8 C
Скопје
17:16 - 30 мај, 2024

Ознака : кралицата

СветСлајдерСцена

„Или си внатре или си надвор“: Кралицата Елизабета ладнокрвно ги одби Хари и Меган

Еспресо
Англиската кралица Елизабета го одбила барањето кое и го упатија внукот принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл поради тоа што тие сами одлучија да...
СветСлајдерСцена

Погрешниот твит на кралицата Елизабета Втора беше избришан за шест минути, но сепак брзо го обиколи светот

Еспресо
На официјалниот твитер-профил на Кралицата Елизабета и членовите на кралското семјество денеска се појави необична објава. „Благодарам“, пишуваше во објавата на кралицата Елизабета Втора на...
СветСлајдерСцена

Принцезата е бремена, цела палата слави – Кралицата Елизабета ќе добие уште едно правнуче

Слободен печат
Правнуката на кралицата Елизабета, Зара има веќе две девојчиња, а поради спонтаните абортуси за кои и јавно говореше, бременоста во 39-та година уште повеќе и...
СветСлајдерСцена

Особено тежок период за британската кралица Елизабета II: Ѝ остана само кучето Кенди

Еспресо
Деновиве постојано се пишува дека ова ќе биде првиот Божиќ во историјата што кралицата Елизабета Втора ќе го помине сама со нејзиниот сопруг без традиционалниот...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Елка од 7 метри ја краси палатата на кралицата Елизабета – Замокот Виндзор блесна во празничен декор!

Еспресо
Традиционалното китење на кралската палата е во тек…Оваа традиција потекнува од 18-от век и ја вовела тогашната кралица Шарлот. Најпрвин не се користела елка, туку...
СветСлајдерСцена

Кралицата Елизабета и принцот Филип ќе бидат сами за Божиќ и нема да го прослават

Еспресо
Најстарите членови на британското кралско семејство, кралицата Елизабета II (94) и нејзиниот сопруг принцот Филип (99), Божиќ за првпат од 1949-та година ќе го дочекаат...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Поп кралицата Мадона среќна во друштво на сите свои наследници

Еспресо
Она за што јавноста но и самата Мадона ретко го гледа е собир на Мадона со сите нејзини деца под ист покрив. Меѓутоа, токму тоа...
Секојдневие

ФОТО: Кралицата Летиција во стилот на Кејт Мидлтон – На оваа комбинација невозможно е да и се најде мана!

Еспресо
Кралицата Летиција отпатува во Валенсија со цел да присуствува на доделувањето на престижните награди „Rei Jaume I”.Овие награди се основани во 1989 година и им...
СветСлајдерСцена

Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот наполни 81 година

Еспресо
Кралицата на рокенролот, Тина Тарнер, вчера (26.11.2020) наполни 81 година. Освен што има неверојатни вокални способности, таа поседува енергија со која зрачи секогаш кога ќе...
СветСлајдерСцена

Кралицата Максима во костим за капење: Глетка која ретко се гледа! (ФОТО)

Еспресо
Кралскиот пар ужива во Грција на летување… Холандската кралица Максима во друштво на сопругот – кралот Вилем – Александер, летниот одмор го поминува во Грција,...