11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : принцезата

Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Дали шокантната фризура на принцезата Шарлин е последица на нова кралска афера?

Еспресо
Познатата дизајнерка Коко Шанел изјави во една прилика дека жената која ја крати својата коса сака промена во животот. Изгледа дека тоа е точно кога...
Свет Слајдер Сцена

Откриени тајни од кралското семејство – Принцезата Ана со години ја заплашува Камила Паркер!

Еспресо
Експертот за кралското семејство откри дека ќерката на кралицата Елизабета Втора со години со своето однесување ја заплашува Камила Паркер. Принцезата Ана, ќерката на кралицата...
Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Сопругата на принцот Алберт има нова фризура – Принцезата Шарлин избрчи дел од главата

Еспресо
Принцезата Шарлин, сопругата на принцот Алберт од Монако реши да го промени имиџот. Поточно, својата фризура, па направи навистина смели потези кога станува збор за...
Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО: Најискрениот говор на принцезата Дијана за Камила Паркер – Во тој брак секогаш бевме тројца!

Еспресо
За бракот на принцезата Дијана и британскиот престолонаследник, јавноста на престанува да шпекулира ниту денес… За турбулентниот брак на принцезата Дијана и принцот Чарлс, како...
Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО: Се појави досега невидено видео од принцезата Дијана и 3-годишниот син Вилијам

Еспресо
Принцот Вилијам кој денес има 38 години, во видеото кое неодамна се појави во јавноста со големо внимание и љубов и става пудра на лицето...
Свет Слајдер Сцена

Принцезата е бремена, цела палата слави – Кралицата Елизабета ќе добие уште едно правнуче

Слободен печат
Правнуката на кралицата Елизабета, Зара има веќе две девојчиња, а поради спонтаните абортуси за кои и јавно говореше, бременоста во 39-та година уште повеќе и...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

Братот на принцезата Дијана – Серијата „Круна“ е фикција, должен сум да предупредам на тоа!

Еспресо
Чарлс Спенсер, братот на принцезата Дијана, отворено изрази незадоволство откако погледнал само една епизода од популарната серија „Круна“. Тој тврди дека љубителите на оваа серија...
Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Принцезата Шарлин сподели неодоливи фотографии од близнаците – Толку сум горда!

Еспресо
Ја нарекуваат „принцезата со тажно лице“, но изгледа дека принцезата Шарлин овие денови е се, само не тажна… Принцезата Шрлин е една среќна мајка! 42-годишната...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

На денешен ден е родена принцезата Дијана: Нејзините синови требало да имаат други имиња, но нејзината желба победила (ФОТО)

Еспресо
Да е жива принцезата Дијана денес би била свекрва и баба на четири внучиња… На денешен ден 1961 година е родена Дијана Спенсер. На точно...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Најслатките изданија од малата бунтовна принцеза Шарлот: Убавината и шармот ги наследила од мајка и, а бунтовноста од… (ФОТО)

Еспресо
Средното дете на британскиот кралски пар е се само не обична принцеза… Средното дете на британскиот престолонаследник и неговата сопруга Кејт плени со шарм и...