24.8 C
Скопје
17:44 - 25 јуни, 2024

Ознака : говор

СветСлајдерСцена

(Видео) Брендан Фрејзер со Оскарот в рака беше директен: „По две децении без главна улога, Аранофски ме спаси!“

Еспресо
Брендан Фрејзер го освои Оскар за најдобар актер на Оскарите во 2023 година. Актерот, кој помина две децении без главна улога во Холивуд, победи за...
СветСлајдерСцена

(Видео) Вил Смит триумфираше со првиот јавен говор по скандалот на Оскарите: „Еманципација“ беше најтешкиот филм во целата моја кариера

М.П
Вил Смит се враќа на сцената со епски говор и ја носи наградата Beacon! Вил Смит триумфално се врати на доделувањето на награди во среда...
БалканСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ му посвети емотивен говор на Масимо: „Неговиот глас е посилен од смртта…“

Еспресо
Тончи Хуљиќ беше водител на MAC наградите кои неодамна се одржаа во Белград, а на доделувањето одржа говор посветен на починатиот хрватски пејач Масимо Савиќ....
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Путин: „Ерата на светот во кој доминираат САД заврши засекогаш“; „Европа оди кон бран на радикализам и промена на елитата“

Еспресо
По проблемите поврзани со хакерските напади врз системите на Санктпетербуршкиот форум, Владимир Путин, иако со задоцнување, успеа да го одржи својот долгоочекуван говор на пленарната...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Лапсус на Џорџ Буш во јавен говор предизвика смеа: За него војната е во Ирак, а не во Украина

Еспресо
Очигледна грешка на поранешниот претседател Џорџ В. Буш (2001-2009) за време на јавниот говор одржан во Далас (Тексас). Поранешниот шеф на државата, поканет на настан...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Говорот на Путин на Парадата: „Ужасот на глобалната војна не смее да се повтори“

Еспресо
„Нашата операција беше превентивна“ , рече Владимир Путин во својот говор на големата парада во Москва. Од Владивосток до Москва во тек се прославите за...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Најискрениот говор на принцезата Дијана за Камила Паркер – Во тој брак секогаш бевме тројца!

Еспресо
За бракот на принцезата Дијана и британскиот престолонаследник, јавноста на престанува да шпекулира ниту денес… За турбулентниот брак на принцезата Дијана и принцот Чарлс, како...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Опра среде говор падна на сцената – Главен виновник погрешните штикли (ВИДЕО)

Еспресо
Опра Винфри се пошегува на своја сметка па на својот Инстаграм профил објави фотка од последиците од падот во текот на турнејата низ Лос Анџелес....
Филм и ТВ

Мајкл Даглас ги откри последните зборови на неговиот татко Кирк: Не знам дали се шегуваше! (ВИДЕО)

Еспресо
На Инстаграм профилот на милијардерот и некогашен градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, објавен е говорот на славниот актер Мајкл Даглас, во кој тој ги открива...
Секојдневие

Во ова турско село наместо со говор, комуницираат со свирежи! Муазез е најдобра во тоа, мелодијата ја претвора во зборови! (ВИДЕО)

Еспресо
Земјоделците кои живеат во зафрлените делови на Северна Турција, веќе 30 години наместо со говор комуницитаат со свирежи. Јазикот со свиркање кај селаните има свое...