-1.2 C
Скопје
07:24 - 30 март, 2023

Ознака : масимо

Балкан Слајдер Сцена

Тончи Хуљиќ му посвети емотивен говор на Масимо: „Неговиот глас е посилен од смртта…“

Еспресо
Тончи Хуљиќ беше водител на MAC наградите кои неодамна се одржаа во Белград, а на доделувањето одржа говор посветен на починатиот хрватски пејач Масимо Савиќ....
Балкан Слајдер Сцена

(Фото) Еден тажен месец без Масимо Савиќ: Сопругата и ќерката споделија емотивна порака

Еспресо
Помина цел еден тажен месец откако легендарниот Масимо Савиќ почина по тешка битка со ракот на белите дробови, а во оваа прилика неговото семејство објави...
Балкан Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Сцена

Комеморација на Масимо Савиќ: Бројни пријатели и колеги се збогуваат со легендарниот музичар

Еспресо
Во Хрватскиот народен театар во Загреб со песната „Странец во ноќта“ во тек е комеморацијата за Масимо Савиќ, угледниот и сакан музичар кој почина минатата...
Балкан Слајдер Сцена

Масимо беше во брак со Ени 30 години: Му помогна да се избори со зависноста, секогаш го водеше на вистинскиот пат

Еспресо
По борбата со тешката болест, денес почина познатиот музичар Масимо Савиќ. Од него се простија многубројните колеги и пријатели. Савиќ беше хрватски кантавтор и поп...