26.8 C
Скопје
14:20 - 25 мај, 2024

Ознака : тончи хуљиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ за Евровизија: „Цивилизацијата се распаѓа…“

еспресо
Претставникот на Швајцарија Немо Метлер го освои првото место во финалето на „Евровизија 2024“. Бејби Лазања од Хрватска со песната „Рим Тим Таги Дим“ до...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Не наседнувајте!“: Тончи Хуљиќ стана жртва на интернет измамници

Еспресо
Хрватскиот музичар Тончи Хуљиќ (62) стана жртва на интернет измамници. Имено, тој на социјалните мрежи се пожали дека некои измамници го користеле неговиот лик, име...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ става крај на групата „Магазин“: Можеби не треба да ја валкаме иднината со нови песни

Еспресо
Тончи Хуљиќ призна дека размислува за згаснување на една од најдолговечните групи во регионот, групата „Магазин“, по заминувањето на Андреа Шушњара. Актуелната пејачка на групата,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ сака уште внуци: Петар Грашо и Хана Хуљиќ повторно ќе станат родители?

Еспресо
Ќерката на музичарот Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ и Петар Грашо се во брак од февруари 2022 година и ја имаат ќерката Алба, родена неколку месеци...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Александра Пријовиќ пак нападната од Тончи Хуљиќ: „Седумдесет проценти од луѓето што ѝ одат на концерт не ѝ ги знаат песните!“

Еспресо
Пејачката Александра Пријовиќ направи голем успех на концертите одржани во белградска Арена. Сепак, јавноста особено почна да зборува за неа откако распродаде четири Арени во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ го коментира феноменот Александра Пријовиќ: „Мислам дека ќе има и петти концерт во Загреб, тоа така оди…“

Еспресо
Александра Пријовиќ (сопруга на синот на Боба Живоиновиќ, односно чија маќеа е Брена) можеби на многумина не им е позната, но по неверојатниот успех во...
БалканСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ за Петар Грашо: „Тој е лош пример за мажите, загрижен сум за Хана“

Еспресо
Тој е човек кој е толку брилијантен во куќата, што сите пријатели што ги донесов таму со жените ми рекоа повеќе да не ги носам...
БалканСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ му посвети емотивен говор на Масимо: „Неговиот глас е посилен од смртта…“

Еспресо
Тончи Хуљиќ беше водител на MAC наградите кои неодамна се одржаа во Белград, а на доделувањето одржа говор посветен на починатиот хрватски пејач Масимо Савиќ....
БалканСлајдерСцена

ТОНЧИ ХУЉИЌ И ПЕТАР ГРАШО ЗА БРЕМЕНОСТА НА ХАНА: Отсекогаш сме си правеле лудории, мислам дека ова е последната

Еспресо
Внучињата се најголема радост, а Тончи Хуљиќ едвај чека да стане дедо. Композиторот Тончи Хуљиќ и идниот зет Петар Грашо гостуваа заедно во емисијата на...