Ознака : Петар Грашо

Наши Фаци Слајдер Сцена

Петар Грашо во среда пред скопската публика!

Васко Спасоски
Една од најголемите хрватски ѕвезди, фантастичниот Петар Грашо доаѓа во Скопје на 19-ти (среда), но овој пат во сосема поразлично издание и на сосема поразлична...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Боб Дилан го објави првиот албум, роден е Петар Грашо и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во музичката историја ќе го паметиме по дебитантскиот албум на единствениот музичар кој подоцна ја добива Нобеловата награда за литература – легендарниот Боб...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

Петар Грашо во „Еден на Еден“ откри поради кого почнал да пее! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Петар Грашо ќе биде гостин во новата Еден на Еден кај Жаре, во недела од 18.30 на Канал 5. Далматинскиот пејач и автор искрено раскажа...
Лајфстајл Сцена

Петар Грашо со два интимни концерти во Скопје!

Igor
Најголемата актуелна хрватска пејачка ѕвезда, Петар Грашо, после навистина долго време ќе има свој солистички концерт и во Скопје. Иако насекаде во регонот Петар Грашо...