21.8 C
Скопје
16:08 - 30 мај, 2024

Ознака : Петар Грашо

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Петар Грашо го коментираше доаѓањето на новороденчето: „Нè радува што гледаме колку луѓе се радуваат со нас“

Еспресо
Хрватскиот пејач Петар Грашо (48) гостуваше во „Радио Далмација“ пред големиот концерт на празникот Свети Дујма, патронот на Сплит. Тој на водителското дуо Инес Носиќ...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Хана Хуљиќ проговори за љубовта со Петар Грашо и нивната ќерка Алба: Уживам во секој момент

Еспресо
Хана Хуљиќ и Петар Грашо се венчаа во 2022 година, а истата година ја добија и ќерката Алба. Брачниот пар ретко зборува за својот приватен...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Трет концерт на Петар Грашо во Скопје на 29 април

Еспресо
Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика, барањата за влезници сѐ уште не стивнуваат и токму поради тоа, закажан е и трет...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Зошто Петар Грашо секогаш носи темни очила? Пејачот има посебна причина за тоа

Еспресо
Хрватскиот музичар Петар Грашо со години важи за еден од најдобрите вокали, а неговите песни ги обожава публиката во целиот регион. Покрај неговиот извонреден глас,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Петар Грашо на скијање со познатата Хрватка: Сите прашуваат каде е Хана

Еспресо
Поранешната хрватска манекенка и мис Викторија Раѓа ги помина празниците во Јужна Америка, поточно во прекрасниот Перу. Таа потоа на социјалните мрежи откри дека патува...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката Алба на Петар Грашо пее уште од осум месеци, вели мајката Хана Хуљиќ!

Еспресо
Хрватската музичарка Хана Хуљиќ (32) гостуваше во емисијата „Кај нас дома“ и откри дека таа и нејзиниот сопруг Петар Грашо (47) не се единствените во...
БалканВи ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтилСцена

(Фото) Каква убавина! Ѕирнете во апартманот што Петар Грашо го купи на Јахорина: Зимска идила со поглед на борова шума

Еспресо
Петар Грашо купи апартман на на олимписката убавица, Јахорина, Сараево е на 20 минути возење, а тој, како што вели, секогаш се чувствува убаво во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ сака уште внуци: Петар Грашо и Хана Хуљиќ повторно ќе станат родители?

Еспресо
Ќерката на музичарот Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ и Петар Грашо се во брак од февруари 2022 година и ја имаат ќерката Алба, родена неколку месеци...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Петар Грашо ја „отворил“ со песна свадбата на Дарко Лазиќ: Еве колку му било искеширано за 10 минути

Еспресо
Фолк пејачот Дарко Лазиќ пред неколку дена ѝ го кажа судбоносното „да“ во црква на сопругата Катарина, а како специјален гостин на свадбата се појавил...
БалканСлајдерСцена

Тончи Хуљиќ за Петар Грашо: „Тој е лош пример за мажите, загрижен сум за Хана“

Еспресо
Тој е човек кој е толку брилијантен во куќата, што сите пријатели што ги донесов таму со жените ми рекоа повеќе да не ги носам...