-3.2 C
Скопје
23:59 - 8 февруари, 2023

(Фото) Еден тажен месец без Масимо Савиќ: Сопругата и ќерката споделија емотивна порака

Помина цел еден тажен месец откако легендарниот Масимо Савиќ почина по тешка битка со ракот на белите дробови, а во оваа прилика неговото семејство објави емотивна порака на Инстаграм.

– Твојата отсатна присутност ја живееме веќе еден месец. Во се си тука. Се прашуваме што би мислел, што би ни рекол со својот најубав глас. А потоа замислуваме дека знаеме што сакаш и дека се што правиме и се што овие твои луѓе – твојата публика, пишува, црта, споделува во спомен на тебе, би го препознал тоа како длабока емоција и би ја поддржал со најтопла насмевка која во твоите очи и на твоето лице секогаш се селеше директно од срцето. Од тагата, која – свесни сме – за секогаш ќе биде наш сопатник, поголеми се само благодарноста и љубовта. Додека гледаме во небото те бараме меѓу ѕвездите. Ти мижеш да бидеш само најсјајната ѕвезда. Недостасуваш, а засекогаш ќе бидеш тука. Те сакаме. Массимално – пишува во објавата која на Инстаграм ја споделија неговата сопруга и ќерка.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....