5.8 C
Скопје
21:55 - 6 декември, 2023

Ознака : путин

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) „Исплива“ менито за гурманската вечера на Ким Џонг-ун и Владимир Путин

Еспресо
Лидерот на Северна Кореја, каде голем дел од луѓето сонуваат за одредена храна, се сретна со рускиот претседател во регионот Амур, каде што пристигна со...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Во преговорите меѓу Путин и Ким Џонг-ун ќе учествува Шојгу: Средбата ќе се случи ќе се одржи „еден од овие денови“

Еспресо
Песков најави учество на Шојгу во преговорите меѓу Путин и Ким Џонг-ун, пренесуваат руските медиуми. Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ќе учествува во преговорите...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Издаден налог за апсење на Путин поради воени злосторства: Еве за кои злоторства се терети Владимир Путин

Еспресо
Предистражниот совет 2 на Меѓународниот кривичен суд одлучи издаде два налога за апсење против Владимир Владимирович Путин, претседателот на Русија, и против Марија Алексеевна Лвова-Белова,...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Оваа убавица сака да му испрати „голи“ фотографии на Путин за да го убеди да ја прекине војната: Каприс е раскошна богаташка…

Еспресо
Откако претходно позираше гола за да ја подигне свеста за инвазијата на рускиот претседател Владимир Путин во Украина, моделката, претприемачка и филантроп Каприс Буре продолжува...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ердоган му предложил на Путин едностран прекин на огнот: Еве за што разговарале

Еспресо
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган му предложи на својот руски колега Владимир Путин едностран прекин на огнот, јавува Анадолу. Како што истакнал Ердоган, повиците за...
ЕспресоСлајдер

Средба Медведев и Џинпинг: „Искрени поздрави и најдобри желби на Путин“

Еспресо
На 21 декември се дозна дека Медведев се сретнал со Си Џинпинг во државната резиденција во Пекинг. На средбата разговарле за прашањата за интеракцијата меѓу...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо
Владимир Путин одржа прес-конференција по неговата посета на самитот на ЕАЕУ во Киргистан. Рускиот претседател, меѓу другото (казната на политичарот Илја Јашин, ситуацијата во Украина,...
ЕспресоСлајдер

Ердоган најави телефонски разговор со Путин во недела, потоа и со Зеленски

Еспресо
Ердоган рече дека ќе има телефонски разговори со Путин на 11 декември. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека во недела на 11 декември ќе...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Путин: Западот поттикна геноцид и терор во Донбас и ја претвори Украина во колонија

Еспресо
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека колективниот Запад долги години „го поттикнувал геноцидот и теророт во Донбас, всушност ја претворил Украина во колонија“, пренесуваат руските...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтил

Сака младо сирење, овчо месо и риба, станува доцна, задолжително плива, пишува на ливчиња – вака изгледа дневната рутина на Путин

Еспресо
Дури и Владимир Путин, има свој секојдневен живот како обичните смртници, но и како секој друг шеф на држава. Јасно е дека, особено во оваа...