20.8 C
Скопје
20:53 - 14 јуни, 2024

Ознака : Си Џинпинг

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Каков луксуз: Си Џинпинг му ја покажа на Џо Бајден својата блиндирана лимузина од 700.000 долари

Еспресо
Лидерите на САД и Кина, Џо Бајден и Си Џинпинг се сретнаа за време на самитот на Азиско-пацифичката економска соработка во Сан Франциско. Кси Џинпинг...
ЕспресоСлајдер

Средба Медведев и Џинпинг: „Искрени поздрави и најдобри желби на Путин“

Еспресо
На 21 декември се дозна дека Медведев се сретнал со Си Џинпинг во државната резиденција во Пекинг. На средбата разговарле за прашањата за интеракцијата меѓу...
ЕспресоСлајдер

Макрон побара од Си Џинпинг да го повика Путин да се врати на преговарачката маса

Еспресо
Блумберг: Макрон побара од Џинпинг да го повика Путин на разговори со Украина. Францускиот претседател Емануел Макрон, на средба со претседателот на Народна Република Кина,...
ЕспресоСлајдер

Си Џинпинг на Г20: разочарувачка прогноза за глобалната економија

Еспресо
Кинескиот лидер Си Џинпинг предупреди на рецесија во глобалната економија.  во рецесија. Претседателот на Народна Република Кина Си Џинпинг изјави дека глобалната економија во моментов...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) Како Путин ги слави родендените? Ја добил книгата „100 шеги за Путин“, еротски календар, а за еден роденден отишол во шума да бере печурки

Еспресо
Владимир Путин денеска го слави својот 70-ти роденден, прв откако реши да ја нападне Украина. И ќе го помине работејќи. За денеска има договорено неколку...