10.8 C
Скопје
10:42 - 18 април, 2024

Ознака : Макрон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Наоми Кембел се сретна со Макрон, фановите ѝ дофрлуваат: „Прашај го кога ќе ја среди земјата“, наместо да се бави со мода!

Еспресо
53-годишниот британски супермодел и актерка Наоми Кембел се сретна со францускиот претседател Емануел Макрон во рамките на модната недела во Париз. Ѕвездата на модната писта...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Макрон и Брижит уживаат на француската ривиера: „Таа е доволно стара да му биде баба“

Еспресо
45-годишниот француски претседател Емануел Макрон, заедно со неговата сопруга Брижит, се одмораат на луксузна јахта на југот на Франција, а папараците успеаја да направат неколку...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Брижит Макрон наполни 70 години: „Не се чувствувам како прва дама, дури не сум ни дама“

Еспресо
„Не се чувствувам како прва дама. Ова е трасирање на американската фраза „прва дама“, парафраза во која ништо не ми се допаѓа. Секогаш кога ќе...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Макрон: Развојот на ситуацијата во Украина ќе го одреди моментот на преговори со Русија

Еспресо
Францускиот претседател Емануел Макрон, за време на прес-конференцијата по разговорите со американскиот претседател Џо Бајден, рече дека времето на можни преговори меѓу Русија и Украина...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) „Најдолгото ракување во светот“ на Макрон и Бајден стана хит на социјалните мрежи

Еспресо
Водителот на телевизијата „Фокс њуз“, Џеси Вотерс, се пошегува за долгото ракување меѓу американскиот и францускиот претседател Џо Бајден и Емануел Макрон за време на...
ЕспресоСлајдер

Макрон: Невозможно е да се идентификуваат одговорните за ракетниот инцидент во Полска

Еспресо
Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека во моментов е невозможно да се утврдат одговорните за падот на ракетите во Полска. Тој повика и на внимателност...
ЕспресоСлајдер

Макрон побара од Си Џинпинг да го повика Путин да се врати на преговарачката маса

Еспресо
Блумберг: Макрон побара од Џинпинг да го повика Путин на разговори со Украина. Францускиот претседател Емануел Макрон, на средба со претседателот на Народна Република Кина,...
ЕспресоСлајдер

Има многу работи за кои не можам да зборувам – Вучиќ по средбата со Макрон

Еспресо
Има многу работи за кои не можам да зборувам. Разговаравме за билатералните односи, очекувам негова посета следната година – изјави српскиот претседател Александар Вучиќ по...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Српските власти го отфрлија предлогот на Шолц и Макрон; Дачиќ: „Тоа е за нас неприфатливо!“

Еспресо
Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во интервју за „Вечерње новости“ изјави дека српските власти го отфрлиле предлог-спогодбата предложена од Германија и Франција за...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Макрон „отвори оган“ кон САД поради цените на енергијата; Ле Мер: „Америка ни продава гас по четири пати поголема цена“

Еспресо
Францускиот претседател Емануел Макрон „отвори оган“ кон САД, велејќи дека нивните цени за извоз на енергија се многу повисоки од домашните, пишува „Huanqiu shibao“. „Не...