11.8 C
Скопје
01:04 - 15 април, 2024

Ознака : брижит

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Макрон и Брижит уживаат на француската ривиера: „Таа е доволно стара да му биде баба“

Еспресо
45-годишниот француски претседател Емануел Макрон, заедно со неговата сопруга Брижит, се одмораат на луксузна јахта на југот на Франција, а папараците успеаја да направат неколку...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Брижит Макрон наполни 70 години: „Не се чувствувам како прва дама, дури не сум ни дама“

Еспресо
„Не се чувствувам како прва дама. Ова е трасирање на американската фраза „прва дама“, парафраза во која ништо не ми се допаѓа. Секогаш кога ќе...
Секојдневие

Облечете се како Брижит Макрон: Лежерно но сепак ефектно! (ФОТО)

Еспресо
Брижит Макрон (67) со сопругот, претседателот на Франција, Емануел Макрон (42) ја обави својата граѓанска должност во вториот круг на локалните избори одржани во Ле...
Секојдневие

Брижит Макрон ги воодушеви модните критичари – Вака се облекува вистинска дама! (ФОТО)

Еспресо
Првата дама на Франција добро ги знае правилата за добриот стил… Сината боја е прогласена за водечка боја оваа година. Сите нијанси на сина боја...
ЛајфстајлСцена

Каде исчезна ФРАНЦУСКАТА ПРВА ДАМА?

Igor
Француската прва дама Брижит Макрон последен пат е видена на средината на минатиот месец, кога беше во придружба на својот сопруг, претседателот Емануел Макрон на...
Сцена

Брижит Макрон важи за една од најстилизираните дами во светот – Нејзините салонки од 1.000 евра се новиот моден погодок (ФОТО)

Igor
На традионалната воена парада во Париз по повод Денот на падот на Бастилја 14 јули, традиционално присуствуваше и француското претседателско дуо. На свеченото случување првата...
Сцена

Едноставна елеганција: Брижит Макрон во темно сино издание зачинето со нараквица (ФОТО)

Igor
Првата дама на Франција уште еднаш покажа дека нема намера да отстапи од својот стил на облекување. Брижит Макрон (66) го посети заедно со сопругот...