10.8 C
Скопје
20:26 - 28 февруари, 2024

Ознака : франција

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Претставничката на Франција на Евровизија ѝ покажа среден прст на публиката: Наизглед фина, ама кога ќе се налути…

Еспресо
Претставничката на Франција Ла Зара стана хит на социјалните мрежи откако на Твитер се појави видео од нејзината реакција откако евровизиските водителки прочитаа дека добила...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСценаЧудесни жени

(Фото) Франција „гори“ од скандалот со министерката Марлен Скиапа која позираше за Плејбој: „Непристојно е“

Еспресо
Државниот секретар за социјална економија и јавен живот на францускиот премиер, 40-годишната Марлен Скиапа, се најде во центарот на скандал откако позираше за магазинот „Плејбој“...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Протести во Франција: „Макрон ја покажа слабоста со одлуката за зголемување на старосната граница за пензионирање во Франција“

Еспресо
Одлуката на францускиот претседател Емануел Макрон да ја наметне својата длабоко непопуларна пензиска реформа, заобиколувајќи го парламентот на земјата, ја покажа неговата слабост. За тоа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Престрелки во Париз, тројца мртви во курдскиот културен центар; Макрон: „Мислам на жртвите кои се борат за своите животи“

Еспресо
Бројот на загинати во пукотницата во Париз на улицата 16 Енгиен во центарот на градот се искачи на три. Ова го соопшти париската обвинителка Лоре...
ЕспресоСлајдер

Брендовите Армани, Ланком, Ив Сен Лоран се враќаат на рускиот пазар

Еспресо
Француската козметичка компанија „Лореал“ (L’Oréal) е подготвена да продолжи да продава некои од своите најпопуларни брендови, соопшти Министерството за трговија на Русија, пренесува „Раша тудеј“....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Виктор Димовски, првиот човек на АНБ и ветеран во дипломатијата ќе биде амбасадор во Франција

Еспресо
Виктор Димовски, директор на Агенцијата за национална безбедност ќе биде амбсадор во Франција. Станува збор за искусен дипломат, доктор на политички науки и дипломат од кариера...
ЕспресоСлајдер

Француската премиерка ги повика Французите да штедат струја и гас за да се избегнат „тешки прекини“

Еспресо
Следните месеци ќе бидат тешки за Франција поради заканата од недостиг на гас и електрична енергија, изјави француската премиерка Елизабет Борн. Според неа, жителите на...
СветСцена

Џони Деп снима во Франција, Нетфликс ќе го поддри филмот: Деп ќе биде Луј XV, а убавата режисерка и глумица Мајвен ја глуми Мадам Дубари

Еспресо
Нетфликс ќе ја поддржи финансиски продукцијата на филмот, La Favorite, француска продукција, во кој протагонистот Џони Деп ќе биде Луј XV. Џони Деп се враќа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џони Деп се враќа на сетот по судењето со Амбер Херд: на снимање е на следниот филм, а режисерката е убавица!

Еспресо
По судењето со Амбер Херд, актерот се враќа на филмскиот сет.   View this post on Instagram   A post shared by Popcorns (@popcornsapp) По...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печат

Борис Џонсон: „Со Франција ја зајакнуваме воената поддршка за Киев“

Еспресо
„Мораме да ја поддржиме Украина да зајакне и во војната и во евентуалните идни преговори“, објаснува британскиот премиер „Претседателот Емануел Макрон и јас се договоривме...