11.8 C
Скопје
22:46 - 23 април, 2024

Ознака : божиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Милан Станковиќ ја помина ноќта во црква: На Божиќ испрати порака до верниците

Еспресо
Милан Станковиќ во последните години се повлече од естрадата и целосно се посвети на религијата, што во неколку наврати предизвика спротивставени коментари во јавноста. Тој...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Божиќ во домот на Јелена Карлеуша: Ајвар, погача и впечатливи детали

Еспресо
Нејзината вила се издвојува од сите останати во соседството. Поп дивата Јелена Карлеуша признава дека ги сака празниците, како и дека ужива во украсувањето на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Северина им честита Божиќ на православните верници: Со цитат на патријархот Павле

Еспресо
Хрватската пејачка Северина упати божиќна честитка до сите Срби и верници од православна вероисповед, цитирајќи ги зборовите на покојниот патријарх Павле. Таа се обрати преку...
Ви ПрепорачувамеИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

Божиќ во домот на семејство Богојески: Без бадниково лепче нема Бадник, а без чоколадна торта нема Божиќ

Ј.К.Д
Во семејството Богојески верата во Бога има важна улога. Така ги воспитуваат и децата, дека верата и религијата се залудни ако вредностите не се практикуваат...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Старо верување: Скршете орев на Бадник и дознајте дали среќата ќе ве следи

Еспресо
Според популарното верување, крцкањето ореви открива дали ќе имате среќа во годината што штотуку започна. Бодник го добил името по елката што се сече и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Last Christmas“: Како се роди божиќниот хит, кој има речиси 1 милијарда прегледи на Јутјуб

Еспресо
Last Christmas е песна на британското поп дуо Wham!, објавена на почетокот на декември 1984 година, а напишана од членот на бендот Џорџ Мајкл. Четириесет...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Какво украсување и колку многу светкави елки! Бесна божиќна забава на Ким Кардашијан: Ѕирнете во луксузната атмосфера

Еспресо
Ким Кардашијан ги покажа фотографиите од божиќната забава која ја приреди на својот имот на Хajден Хилс. Таа ги потсети гостите за свесното консумирање и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кралот Чарлс Трети и кралицата Камила ја претставија нивната божиќна честитка

Еспресо
Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила ја претставија својата прва божиќна честитка во новите улоги. Фотографијата ја споделува официјалниот профил на кралското семејство на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кејт и Вилијам со децата позираат за божиќна честитка: Нова семејна фотографија во лежерен стил

Еспресо
Принцот и принцезата од Велс ја објавија својата божиќна честитка – црно-бела фотографија на која позираат со нивните три деца облечени во лежерна облека –...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Мараја Кери објави нов спот за божиќниот хит: Падна од тронот, но сè уште е кралица на Божиќ

Еспресо
Мараја Кери го објави новиот спот за нејзината најпозната божиќна песна All I Want for Christmas Is You. Таа песна е објавена далечната 1994 година,...