10.8 C
Скопје
00:58 - 28 февруари, 2024

(Фото) Божиќ во домот на Јелена Карлеуша: Ајвар, погача и впечатливи детали

Нејзината вила се издвојува од сите останати во соседството.

Поп дивата Јелена Карлеуша признава дека ги сака празниците, како и дека ужива во украсувањето на својата куќа.

Пејачката секоја година изненадува со раскошни украси, а откако покажа три големи новогодишни елки во куќата, се пофали и со украсениот двор на својата вила во Сењак.

Јелена сними кадри од дворот и покажала како живее, а потоа откри и со кого.

Станува збор за нејзиниот домашен миленик, кученцето Алфа, кое го вдоми откако непознати лица се обиделе да го масакрираат.

Јелена Карлеуша го прославува Божиќ дома со семејството, а празничната трпеза во домот на пејачката е богата и разновидна.

Пејачката го снимила и мигот кога со двете ќерки ја кршат погачата во која се наоѓа паричката, а на сите им посака среќен Божиќ.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....