13.8 C
Скопје
09:37 - 28 февруари, 2024

Ознака : елки

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Какво украсување и колку многу светкави елки! Бесна божиќна забава на Ким Кардашијан: Ѕирнете во луксузната атмосфера

Еспресо
Ким Кардашијан ги покажа фотографиите од божиќната забава која ја приреди на својот имот на Хajден Хилс. Таа ги потсети гостите за свесното консумирање и...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоЛајфстајлПатувањаСлајдерСтил

(Фото) Од Витлеем до Киев: Најубавите новогодишни елки што ги осветлуваат празничните денови

Еспресо
Традиционални или технолошки модрни, шарени или украсени со биоразграливи материјали, новогодишните елки се главни протагонисти на празничната атмосфера на градовите. Во Витлеем се вратија туристите...
ЛајфстајлСекојдневиеСемејствоСлајдер

(ВИДЕО) ЗАБАВУВАЈТЕ СЕ СО НАЈМАЛИТЕ И УКРАСЕТЕ ГО ДОМОТ: Направете хартиени елкички

И. Т.
Секоја година се повеќе луѓе бараат алтернативи за вистинските новогодишни елки. Постојат многу креативни и еко начини за украсување како дрво од хартија. Не е...
СветСлајдерСцена

РЕКОРД ВО НАЈМНОГУ УКРАСЕНИ ЕЛКИ: Во 100 квадратни метри германски пар живее со 444 божиќни елки

Еспресо
Мотото „секој ден е забава“ можеби и не е толку лошо за справување со животот на повесел начин. Но, овој германски пар навистина ги сакаат...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ЗА ОЧИ И НЕПЦЕ: Слатки колачиња – елкички за уште послатки новогодишни празници

Еспресо
Нека ве обземе празничниот дух, препуштете ѝ се на фантазијата и дозволете и да создаде слатки ремек дела. Дури и ако не сте вешти во...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ВОЛШЕБНА ПРЕТПРАЗНИЧНА АТМОСФЕРА ВО СВЕТСКИТЕ МЕТРОПОЛИ: Магијата веќе започна во Виена, Лондон, Њујорк…

Ј.К.Д
Некои градови носат посебна магија за време на празничната сезона. Меѓу први кои се накитени, традиционално, се Виена, Лондон и Њујорк. Ви носиме дел од...
Секојдневие

Ова се најнеобичните новогодишни елки на светот: Човечката фантазија нема граници! (ФОТО)

Теодора Циклевска
Ако не сакате класична новогодишна елка, а сакате да си го украсите домот, на вистинското место сте. Ви ги претставуваме најнеобичните новогодишни елки на светот....