Tag : вкусни

Кујна Слајдер

Нова занимација за ова попладне – Кнедли со кајсии: Неодоливи, меки и неверојатно вкусни!

Еспресо
Во овој рецепт ве уверуваме дека ќе се заљубите на прв поглед… Потребни состојки: – 10 кајсии – 300 грама компир – 150 грама брашно...
Кујна Сцена

Интегрални варени гевречиња (РЕЦЕПТ)

Igor
Сос­тојки: 500 гр ин­тег­рал­но брашно 1 коцка свеж ква­сец по­ло­ви­на ча­ша мла­ка вода 2 ла­жи­ци масло 200 гр пу­тер по­ло­ви­на ла­жич­ка сол су­сам за по­си­пу­вање...
Кујна Сцена

4 неодоливо вкусни рецепти за совршени чикен нагетс (ВИДЕО)

Igor
Еден ист рецепт може да биде подготвен на неколку различни начини, а ние ви ги претставуваме четирите најдобри начини. Може да ви послужат како ручек,...
Кујна Сцена

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Igor
Култните наполитанки се десерт од нашето детство, кои беа задолжителни во секој дом. Сигурно ги паметите домашните наполитанки на вашите мајки и баби, кои никако...
Кујна Сцена

Совршени крцкави грицки: Поховани печурки (РЕЦЕПТ)

Igor
Нема да му одолеете на вкусот на ова интересно предјадење… Состојки: – 500 гр свежи шампињони – 100 грама брашно – 2 јајца – 50...
Кујна Сцена

Вкусни крофни кои се печат во рерна (РЕЦЕПТ)

Igor
Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во длабоко масло. Со цел да ги одбегнат маснотиите, некои ја претпочитаат оваа поздрава верзија која е многу лесна...
Кујна Сцена

Неодоливо пенасти и вкусни: Црвени палачинки! (ВИДЕО)

Igor
Интересна верзија од омилените слатки палачинки кои сите ги обожаваме… Ви претставуваме рецепт за прекрасни палачинки кои се истакнуваат со својот интересен изглед, пред се....
Кујна Сцена

Сочни и вкусни: Мафини со јогурт и боровинки (РЕЦЕПТ)

Igor
Брзи, лесни и најважно од сe, вкусни мафини нека бидат на вашето утрешно мени. Овој десерт е дури и повкусен од што изгледа, а за...
Кујна Сцена

Брзо, лесно и освежувачки: Вкусни летни такоси готови за 20 минути (РЕЦЕПТ)

Igor
Ви претставуваме рецепт за лесен летен оброк чија подготовка нема да ви одземе многу време, подгответе ги овие такоси. Еве што се ви е потребно...
Живот

Неверојатно вкусни поховани тиквички (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor
Подготвила: Марија Донева Состојки: 2 тиквички средна големина 4 јајца 150 грама пармезан 3 лажици сусам 5 лажици презла 3 лажици брашно Сол и масло...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian