18.8 C
Скопје
22:59 - 19 мај, 2024

Ознака : лесни

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ КОЛАЧИЊА ОД 3 СОСТОЈКИ: Душа меки колачиња што секој може да ги направи!

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ ЗГОТВИ БРЗИ БАНИЧКИ: Вторнички кога душата ви бара нешто соленко

Ј.К.Д
Еспресо.мк започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на Инстаграм профилот (martinascookingg) . Готви од...
БалканСлајдерСцена

Милош Биковиќ позитивен на коронавирусот: Имав само лесни симптоми

Еспресо
Еден од најпопуларните српски актери, Милош Биковиќ (32) реагираше по објавите во медиумите дека е позитивен на коронавирусот. Актерот за „Telegraf.rs“ потврдил дека бил позитивен...
Сцена

Неколку лесни и евтини начини со кои можете да го освежите вашиот стил

Igor
Постојат периоди кога сте презаситени со облеката што ја имате во вашиот плакар. Но, тоа не е причина да фрлите се и да почнете да...
Дестинации и Дегустации

Лесни и превкусни: Триаголници со компири и сирење

Igor
Направете ги овие лесни тријаголници од готови кори, кои се совршени и за појадок или за вечера. Потребни состојки – 500гр готови кори – 150...
Uncategorized

20 лесни начини за чистење на вашиот дом во само неколку минути (ВИДЕО)

Igor
Овие прекрасни совети за чистење загарантирано ќе ви заштедат време и пари! Научете како брзо да ја исчистите микробрановата печка користејќи само вода и оцет,...