Tag : превкусни

Кујна Сцена

Сочни и вкусни: Мафини со јогурт и боровинки (РЕЦЕПТ)

Igor
Брзи, лесни и најважно од сe, вкусни мафини нека бидат на вашето утрешно мени. Овој десерт е дури и повкусен од што изгледа, а за...
Живот

Сочни колачи со банани (ВИДЕО)

Igor
Состојки 3 кесички пудинг од ванила 9 лажици шеќер 1200 мл. млеко 300 гр. бисквити 200 гр. маргарин 100 гр. кисела павлака 5 банани 300мл.слатак...
Кујна Сцена

Топли крокети од компир полнети со кашкавал (РЕЦЕПТ)

Igor
Превкусни крокети од компир кои се топат во уста, пробајте ги нема да зажалите… Потребни состојки: 700 г компири, варени половина јајце 30 г брашно...
Живот

Малку поинаков појадок или закуска – Превкусни брускети со домати и босилек

Igor
Брускетите се популарна италијанска закуска, која ќе ја обожавате… Рецепт за одлични брускети со домати и босилек. Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне...
Кујна Сцена

Лесни и превкусни: Триаголници со компири и сирење

Igor
Направете ги овие лесни тријаголници од готови кори, кои се совршени и за појадок или за вечера. Потребни состојки – 500гр готови кори – 150...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian