14.8 C
Скопје
08:59 - 15 април, 2024

Ознака : босилек

Дестинации и ДегустацииХрана

Италијански брускети: Сите потребни состојки веќе ги имате дома (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Брускетите се едно од најомилените италијански предјадења, кои се идеални и за појадок или за ужина. Можете да ги подготвувате и за гости, бидејќи се...
Секојдневие

Малку поинаков појадок или закуска – Превкусни брускети со домати и босилек

Igor
Брускетите се популарна италијанска закуска, која ќе ја обожавате… Рецепт за одлични брускети со домати и босилек. Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне...