11.8 C
Скопје
04:14 - 23 мај, 2024

Ознака : малку

Дестинации и ДегустацииХрана

Малку поинаков оброк: Печен карфиол со павлака и кашкавал

Еспресо
Доколку го барате совршениот здрав и вкусен оброк, овој рецепт е токму за вас. Нашиот нов предлог е печен карфиол со кашкавал и зачини. Потребно...
ЛајфстајлСцена

Елтон Џон: Учев повторно да одам и носев пелени, имам уште многу малку време! (ФОТО)

Igor
Легендарниот англиски музичар Елтон Џон изјавил дека морал повторно да учи да оди кога добил сериозна инфекција по операцијата на рак на простатата. Тој претходно...
Сцена

Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Igor
Со Војната парада во Мадрид беше прославен шпанскиот Ден на државноста. Нормално, свеченоста не ја пропушти ниту кралското семејство, а како и обично во центар...
ЛајфстајлСцена

Сакаше да ги поздрави фановите, па за малку не падна од балконот (ВИДЕО)

Igor
Џеј Ло лошата проценка можеше многу скапо да ја чини… Џенифер Лопез (50) на големо го промовира новиот филм „Измамнички од Волстрит“ во кој глуми...
ЛајфстајлСцена

Скандалозна слика на актерката: Покажала малку повеќе при излегувањето од кола, а не била „средена“ (ФОТО)

Igor
Актерката Тара Рид (43) била гостинка на едно случување во ресторанот Авра во Беверли Хилс. Таа за оваа прилика се дотерала во елегантен бел фустан....
Дестинации и Дегустации

Малку поинаков и повкусен појадок кој се подготвува за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Igor
Доколку ви здодеаја буреците, гевреците, сендвичите, пецивата или некое друго вообичаено мени за појадок, имаме совршена идеја за вас. Употребете ги состојките кои ги обожувате:...
Дестинации и Дегустации

Компир во крем сос – Шпански рецепт за малку поинаква компир салата

Igor
Вкусна салата која можете да ја јадете во секој дел од денот, а може да ви послужи и како оброк. Потребни состојки (количините се за...
ЛајфстајлСцена

Принцот Хари луто и нареди на војвотката, Меган за малку не се расплака (ВИДЕО)

Igor
Несекојдневниот однос на принцот Хари и војвотката од Сасекс го забележа камерата на неодамна одржаната свеченост во Бекингемската палата. Имено, познатиот кралски пар го снимила...
Секојдневие

Малку поинаков појадок или закуска – Превкусни брускети со домати и босилек

Igor
Брускетите се популарна италијанска закуска, која ќе ја обожавате… Рецепт за одлични брускети со домати и босилек. Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне...
Дестинации и Дегустации

Малку поинакви печени компирчиња – Почувствувајте го нивниот киселкаст вкус

Igor
Овие печени компирчиња имаат интензивен, но специфично интересен вкус кој на многумина ќе им се допадне. Пробајте ги задолжително, нема да зажалите. Потребни состојки: –...