Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Со Војната парада во Мадрид беше прославен шпанскиот Ден на државноста. Нормално, свеченоста не ја пропушти ниту кралското семејство, а како и обично во центар на вниманието беше кралицата Летиција поради својот одличен стајлинг. Овој пат, избра розев чипкан фустан.

Малку поинаква од она во што сме навикнати да ја гледаме, но сепак, успеа да го воодушеви целиот свет. Розевиот фустан изработен од чипка е креација на шпанскиот дијазнер Фелипе Варела.

На фустанот со миди должина се истакнуваат круговите на ракавите, апликациите во облик на пеперутки на горниот дел, крагната и тенкиот ремен кој дополнително ја нагласи кралската витка половина.

Нежниот фустан, Летиција го комбинираше со потпетици од Стив Мадена во бело розева нијанса со отворена пета, обетки во облик на розев камен со сребрена рамка и „clutch“ торбичката во силно розева боја на брендот Маргит.

Слични објави

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледаше Сенидах пред да стане позната во регионот (ФОТО)

Igor

Шварценегер и Сталоне со децении се најдобри пријатели, но не било отсекогаш така (ФОТО)

Еспресо

Прв Велигден без тато Коби, да плачете од милина и тага поради овие сцени во домот на семејството Брајант (ВИДЕО)

Еспресо

Запознајте ја УБАВИЦАТА од КУМАНОВО, која ги освои светските модни агенции

Igor

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Igor

Бритни Спирс се пријави во ментална болница

Igor

Остави Коментар

четири × 5 =

Слични објави

Имате дилема каде да летувате во нашата земја? Ова се топ 3 дестинации по препорака на Елена Велевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Изненадување во продолжението: Џејмс Бонд дознава дека добил ќерка и се бори против пандемија

Еспресо

Мајката на Кристијано Роналдо се пофали со вртоглаво скапиот подарок од синот (ФОТО)

Еспресо

Миа Костова одговори на непријатно прашање: „Мојот партнер никогаш нема да го видите на Инстаграм (ФОТО)

Igor

„Не сум тешко болен“: Бора Чорба ги демантираше гласините дека му се ближи крајот!

Igor

Елтон Џон: Учев повторно да одам и носев пелени, имам уште многу малку време! (ФОТО)

Igor