3.8 C
Скопје
03:21 - 21 февруари, 2024

Ознака : биде

СлајдерСценаФилм и ТВ

ФОТО: И новиот Бетмен ќе биде црнец

Еспресо
Сценаристот Џон Ридли, кој ја напиша историската драма „12 години ропство“, ќе го напише и сценариото за новата серија чија тема ќе биде сместена во...
АстроЛајфстајлСлајдерХороскоп

Дневен хороскоп за 7 декември: Погледнете каков ќе ви биде овој понеделник!

Еспресо
ОвенЌе се чувствувате подобро за разлика од вчера, па можеби денес е време да ја донесете одлуката што ја одолговлекувате. На работното место ќе владее...
СветСлајдерСцена

Харисон Форд: После мене никој не може да биде Индијана Џонс

Еспресо
На популарниот актер Харисон Форд не му се допаѓа идејата улогата на Индијана Џонс после него да ја толкува некој друг, пишува „Screen Rant“. Во...
АстроСлајдерХороскоп

Хороскоп за 25 јули, сабота – Среќата ќе ви биде наклонета и ќе ве прати на секој чекор!

Еспресо
Овен Во текот на викендот ќе ги смирувате односите, а фактот дека овие денови буквално „пукате“ од самодоверба може дополнително да ви помогне. Нагласен е...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Дневен хороскоп за среда, 18 март – Погледнете каква ќе ви биде оваа среда

Еспресо
Овен Претерувате со својата љубопитност или потреба да се вплеткувате во нечии планови. Потребно е да ја задржите дистанцата. Некоја личност од минатото ќе сака...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Откако се претвори во Кен, сега сака да биде жена (ФОТО)

Еспресо
Денес секој има право да биде што сака, но во овој случај може да се сложиме дека ова сепак е премногу. Ретки се оние кои...
Секојдневие

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Еспресо
Популарната актерка била една од највпечатливите од присутните на ревијата на „Dior“. Многу од познатите дами биле дел од ревијата на модната куќа „Dior“ која...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари се огласија со соопштение на нивната официјална страница „Sussex Royal“, во кое напишаа дека кралицата не го поседува зборот „кралски“...
Филм и ТВ

Следниот агент 007 нема да биде жена: Може да биде било која боја, но ќе биде машко!

Еспресо
Следниот Џејмс Бонд нема да биде жена, рекол продуцентот на филмови за агентот 007 по повод шпекулациите кој би можел да го замени Даниел Крег...
Секојдневие

Одбил да биде евакуиран за да може да ги спаси животните! (ФОТО)

Еспресо
Ужасни пожари ја зафатија Австралија периодов кои уништија огромна површина од континентот. Скоро половина милијарда животни го загубија својот живот, уништени беа илјадници домови и...