Ознака : индијана џонс

Свет Слајдер Сцена

Харисон Форд: После мене никој не може да биде Индијана Џонс

Еспресо
На популарниот актер Харисон Форд не му се допаѓа идејата улогата на Индијана Џонс после него да ја толкува некој друг, пишува „Screen Rant“. Во...
Филм и ТВ

Спилберг се откажа: Повеќе нема да биде режисер на франшизата „Индијана Џонс“!

Еспресо
Славниот режисер, Стивен Спилберг, се откажа од режирање на петтиот дел од франшизата „Индијана Џонс“, пишува Варајети“. После првиот филм на Индијана Џонс, снимен пред...