11.3 C
Скопје
21:41 - 29 февруари, 2024

Ознака : франшиза

Филм и ТВ

Спилберг се откажа: Повеќе нема да биде режисер на франшизата „Индијана Џонс“!

Еспресо
Славниот режисер, Стивен Спилберг, се откажа од режирање на петтиот дел од франшизата „Индијана Џонс“, пишува Варајети“. После првиот филм на Индијана Џонс, снимен пред...