13.8 C
Скопје
09:55 - 28 февруари, 2024

Ознака : маж

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) По Бебе Реџа и колешката сонародничка Ава Макс нападната на сцена: Маж ѝ удрил шлаканица

Еспресо
Пред два дена сите светски медиуми објавија дека пејачката Бебе Реџа со албанско потекло била погодена со предмет во главата за време на нејзиниот настап....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кој е мажот со кој Шарлиз Терон беше „уловена“ на романтична прошетка: Ќе се изненадите од неговата професија

Еспресо
Во последните денови Шарлиз Терон не ја крие среќата. Покрај работата на светската промоција на претпоследниот филм од хит франшизата „Брзи и бесни“, 47-годишната холивудска...
ИнтимаЛајфстајл

Колку години треба да биде постар мажот од жената за таа да биде среќна во љубовната врска?

М.Р.
Бакнувањето може да биде комплицирано, но другите работи ќе бидат многу поедноставни кога ќе разберете што сакате од една врска. Се чини дека жените најмногу...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Се огласи екс-сопругот на БРИТНИ СПИРС: „Ја сакав Бритни, но ги сакав и нејзините пари“, еве што ѝ порача на пејачката која е бремена!

Еспресо
Кевин Федерлајн, поранешен танчер и поранешен сопруг на Бритни Спирс, преку адвокатот реагираше на веста дека пејачката е повторно бремена!   View this post on...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

(ФОТО) БЕВ УМОРЕН, А ПОТОА ДОЗНАВ ДЕКА СУМ ВО МАШКА МЕНОПАУЗА: Нивото на тестостерон било пресудно за лекарите да потврдат

М.Р.
Рос Томкинс е маж кој влегол во машка менопауза на 30-годишна возраст. Рос Томкинс (44) со години чувствувал постојан замор, а поради симптомите кои ги...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ДОВОЛНО МИ Е ЕДНАШ ДА ЈА ВИДАМ ЖЕНАТА: Веднаш знам каков маж сака, тврди рускиот писател Едвард Рајински

Еспресо
Рускиот писател Едвард Рајински навлезе во самото јадро на женската душа. Тој пишува: “Ако жената не сака го мажот, а тој ја сака неа, таа...
ИнтимаСлајдер

ВО ОВИЕ ГОДИНИ ОРГАЗМОТ СЕ МЕНУВА ЛУДО

Еспресо
Истражувањата покажуваат дека над 70 проценти од мажите и жените веруваат дека нивниот сексуален живот станал подобар, дека сексот не се „одработува“, туку дека уживаат...
ИстражувањаСлајдер

Функционира ли женската „вијагра“?

Мими Стојановска
Што е „Адији“ Во 2015 година, Агенцијата за храна и лекови (ФДА) го одобри првиот лек за лекување на ниска сексуална желба кај жени во...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ПЛЕН ИЛИ ЛОВЕЦ: Што сакаат мажите во кревет?

М. С.
Секоја жена е по малку мистерија во овој поглед, бидејќи речиси никој не се осмелува да праша. Дали им се допаѓа на момците кога започнувате...
Ви ПрепорачувамеЖенски печатКолумниСлајдер

КОКОДАКАЊЕ: Е*ати „совпаѓањето“ кога жена ти ја споредуваш со грав, а швалерката со пробиотик

Мими Стојановска
Тиндер е лесно запалива супстанца која се користи за запалување и разгорување. Знаевте? Јас немав појма. Дознав кога седнав да пишувам текст за Тиндер, оној...