23.8 C
Скопје
17:22 - 25 јуни, 2024

Ознака : модел

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кој е мажот со кој Шарлиз Терон беше „уловена“ на романтична прошетка: Ќе се изненадите од неговата професија

Еспресо
Во последните денови Шарлиз Терон не ја крие среќата. Покрај работата на светската промоција на претпоследниот филм од хит франшизата „Брзи и бесни“, 47-годишната холивудска...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Почина Џереми Рулеман, моделот – муза на славните дизајнери: Причините за смртта непознати, беше во цутот на кариерата

Еспресо
Моделот Џереми Рулеман ненадејно почина на 27-годишна возраст. Причината за смртта на младиот американски модел засега е непозната, а меѓу првите кои ја објавија неговата...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Со убавината ги распамети сите: Ѕвездата на мароканската репрезентација е во брак со убавица од Шпанија – 12 години е постара од него и не носи хиџаб

Еспресо
Дефанзивецот на мароканската репрезентација Ашраф Хакими на трибините го поддржува сопругата, актерката и модел Хиба Абук. Воедно, токму играчот на ПСЖ го реализираше одлучувачкиот пенал...
ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Која е Мадалина Генеа, новата Софија Лорен со бујна убавина која одзема воздишки каде и да се појави

Еспресо
35 годишната убавица, родена во Романија, меѓу Италијанците е веќе Италијанка (а има и италијанско државјанство), се повеќе ја освојува актерската сцена а моментно важи...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Александра Ристеска „гази“ во модниот свет: „Доволно сум свесна за својата убавина“

Ј.К.Д
Убава, преубава. Запоменете го добро нејзиното име, Александра Ристеска. Има 21 година, а откако се закити со бројни титули за убавина, продолжува цврсто да „гази“...
Локумче

(Фото) Бисерот од Киргистан живее во Русија, има став против Путин, но кому му е важно што мисли кога вака изгледа

Еспресо
Кој од вас некогаш бил во Киргистан? Признавамe дека моравме да прогугламе поубаво за оваа држава и тоа се поради 23 годишната Лија Силвер.  ...
СветСцена

Негуваната кожа на Ешли Грем: Плус сајт моделот открива како нејзиното лице изгледаат убаво и без шминка

М. Р.
Плус сајз моделот Ешли Грем ги откри своите омилени козметички ритуали кои прават нејзината кожа да изгледа негувано и младешки. Иако сезонската рутина во негувањето...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) БЕН АФЛЕК И ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ НЕ МОЖАТ ЕДЕН БЕЗ ДРУГ: Глумецот е повторно модел во нејзин спот!

Еспресо
Во спотот за нејзината нова песна, баладата „Marry Me“, која ја изведува со Малум, Џенифер Лопез повторно го ангажирала своето момче, Бен Афлек. „Се чувствувам...
ЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

ЕРСАН ЗИБЕР – НАШИНЕЦ ВО СТРАНСТВО, ЈА ОТКРИВА ТАЈНАТА ЗА УСПЕШЕН МОДЕЛ: Не е само до убавиот лик, туку…

Еспресо
28-годишниот турски манекен, родум од Македонија,  кој гради кариера во Германија, ја открива тајната за успешен модел. – Здравото и негувано тело е еден од...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерЧудесни жени

ИНСПИРАЦИЈА: Останала сама со две деца, се вратила на село во Гана и започнала успешен бизнис

Ирена Трајкова
Поранешната манекенка и мисица Хамамат Монтија живеела удобен живот во градот со своите две деца додека нејзиниот сопруг не ја оставил за да основа семејство...