25.8 C
Скопје
13:17 - 14 април, 2024

(Фото) Со убавината ги распамети сите: Ѕвездата на мароканската репрезентација е во брак со убавица од Шпанија – 12 години е постара од него и не носи хиџаб

Дефанзивецот на мароканската репрезентација Ашраф Хакими на трибините го поддржува сопругата, актерката и модел Хиба Абук. Воедно, токму играчот на ПСЖ го реализираше одлучувачкиот пенал на мечот со Шпанија во 1/8 финалето.

Ашраф Хакими значаен дел од својата млада фудбалска кариера помина во Шпанија во структурата на Реал Мадрид. Талентираниот Мароканец добил понуда да игра за шпанската младинска репрезентација, но одбил. Срцето сугерираше дека треба да се направи избор во корист на мароканската репрезентација. И во 2022 година беше награден. Мароканците станаа главна сензација на Мундијалот во Катар, ја исфрлија Шпанија, па Португалија, но вчера загубија од Французите. Во следниот меч ќе ги гледаме со Хрватска како се борат за трето место.

Хиба Абук е родена во Шпанија, но е ќерка на туниски имигранти. Можеби затоа арапските ноти лесно се вклопуваат во нејзиниот атрактивен изглед. Популарната актерка и манекенка е 12 години постара од фудбалер.

Актерската кариера ја започнала пред 12 години, во тоа време Хакими имал 12 години. Таква е магијата на бројките. Тинејџерите често се заљубуваат во актер или актерка што ја гледаат на телевизија – кој знае, можеби на Ашраф му се случило токму тоа, но чувствата не само што не исчезнаа, туку и прераснаа во желба да го освојат срцето на девојка од екранот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hiba Abouk (@hiba_abouk_)

Двојката се венча во 2019 година и има две деца. Заедно патуваат, се занимаваат со спортови на вода и одлично се забавуваат во слободно време. Разликата во години никому не му пречи.

Што точно го привлече Ашраф кај избраничката? Одговорот е на фотографиите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hiba Abouk (@hiba_abouk_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Achraf Hakimi (@achrafhakimi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hiba Abouk (@hiba_abouk_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hiba Abouk (@hiba_abouk_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hiba Abouk (@hiba_abouk_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hiba Abouk (@hiba_abouk_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hiba Abouk (@hiba_abouk_)

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....