Ознака : мадрид

Ви Препорачуваме Лајфстајл

Андреа Бочели за Велигден ќе пее во Миланската катедрала: Тоа ќе биде молитва за Милано и за цел свет!

Еспресо
Италијанскиот тенот Андреa Бочели во недела на Велигден ќе настапи во Миланската катедрала, која ќе биде празна, а настапот ќе се пренесува преку Јутјуб. „Пред...
Сцена

Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Igor
Со Војната парада во Мадрид беше прославен шпанскиот Ден на државноста. Нормално, свеченоста не ја пропушти ниту кралското семејство, а како и обично во центар...
Лајфстајл Сцена

Тамара со настап во Мадрид, обожавателите во еден глас ја пеат „Proud“ (ВИДЕО)

Igor
Се уште се памети настапот на Тамара Тодевска на годинашната „Евровизија“ со фантастичната изведба на емотивната и силна песна „Proud“. Впрочем ова беше и нашиот...
Лајфстајл Сцена

Лепа Брена во друштво на најдобрата гимнастичарка на сите времиња (ФОТО)

Igor
Лепа Брена и Надиа Команечи, иако се во поодминати години, се преубави жени, а тоа го докажаа вчеравечер на роденденот на романскиот бизнисмен Ион Тириак....