Тамара со настап во Мадрид, обожавателите во еден глас ја пеат „Proud“ (ВИДЕО)

Се уште се памети настапот на Тамара Тодевска на годинашната „Евровизија“ со фантастичната изведба на емотивната и силна песна „Proud“.

Впрочем ова беше и нашиот најголем успех на најголемото музичко натпреварување во светот.

Со евровизиската песна, веќе популарната Тамара успеа да го пробие патот и надвор од границите на Македонија, па таа досега имаше настап во Шпанија, Данска и Германија.

Во Мадрид настапуваше овој викенд, а дека Тодевска направила одлична атмосфера говорат и фотографиите и видеата на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Gracias por todo❤️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

 

View this post on Instagram

 

What a moment!!! Thank you Madrid and @ogaespain ❤️ #proud

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Слични објави

МИНИМАЛНО ПОКРИЕНА, А МАКСИМАЛНО СКАПА: Јелена Карлеуша во облека од 4.000 евра (ФОТО)

Igor

Ѕвездите откриваат: Овој хороскопски знак најмногу изневерува!

Igor

Јоце Панов подготвува нова песна во изолација

Александра Велинова

Џумбус до сабајле: Катарина Ивановска стана по вторпат мајка, Тамара пееше „Пукни зоро“ (ВИДЕО)

Igor

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Еспресо

Еминем за најтешкиот период од животот: Моето дно требаше да биде смртта

Еспресо

Остави Коментар

14 − два =

Слични објави

Дунав не би ги испрал: Вељко и Богдана во кал до глава! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Во неа ќе се заљубат и мажи и жени: Без конкуренција, ова е најатрактивната спортистка во земјава (ФОТО)

Igor

Цеца Ражнатовиќ ѝ упати нежни зборови на својата снаа и се заблагодари: Прекрасно мое девојче! (ФОТО)

Еспресо

Повторно ја прекрши забраната: Северина ќе плати отштета од 2.500 евра.

Слободен Печат

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована едвај ги прекрсти нозете поради тесниот и прекраток фустан! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нивес Целзиус објави фотографија од птичја перспектива, машките фанови се презадоволни! (ФОТО)

Еспресо