4.8 C
Скопје
23:06 - 18 април, 2024

Ознака : цени

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Прија ќе инкасира речиси половина милион евра за Нова година и репризната вечер: Мајка ѝ најавува изненадувања!

Еспресо
Александра Пријовиќ ќе забавува 2.400 луѓе за Нова година и репризната вечер! Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ руши рекорди низ регионот. По пет успешни концерти...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоСлајдер

Охрид со морски цени: 400 денари за порција пржени лепчиња, парче пченка за 100 денари

М.Џ
Домашните туристи годинава се жалат на цените во Охрид кој е доста поскап во однос на минатата година. Многумина коментираат дека цените во нашиот најпопуларен...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Грчкиот премиер Мицотакис: Путин е виновен за растот на цените низ светот и конкретно во Грција

Еспресо
Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис изјави дека рускиот претседател Владимир Путин е одговорен за растот на цените ширум светот и конкретно во неговата земја. Ова го...
ЕспресоСлајдер

Цената на храната во Русија по осум месеци санкции ги изненади странците

Еспресо
Странските корисници на YouTube беа изненадени од цените и изобилството на производи во Русија за време на санкциите. По осум месеци санкции, цените на намирниците...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Турција урива рекорди во потрошувачки цени поскапи за 85%, највисока инфлација од 1997 година

Еспресо
Инфлацијата во Турција во октомври е вртоглава. Потрошувачките цени достигнаа 85,5%, што е највисоко од 1997 година, откако централната банка ја намали основната каматна стапка...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Во Мадрид илјадници луѓе излегоа на улица да бараат повисоки плати поради големата инфлација

Еспресо
Илјадници демонстранти излегоа на улиците во Мадрид барајќи зголемување на платите за да се обезбедат високите трошоци за живот и растот на цените, поттикнати од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Рекордна цена на гасот денес: 291 евро, и вчера беше ден на рекорди со + 20,6%

Еспресо
Утрово берзата во Амстердам се отвори со вртоглава цена, по новите максимални вчерашни цени (до 295 за мегават час).  Добриот ден не се гледа по...
Здрави навикиЗдравје

НИКОБ ЛАБ со уште подостапни цени и услуги од мрежата на ФЗОРСМ

Еспресо
Почитувани корисници на услугите на НИКОБ Медикал и НИКОБ Лаб, Ве информираме дека ја проширивме соработката со ФЗОРСМ за поголема достапност, цени и квалитет на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

„Шокови на цените на храната ќе траат до 2024 година, а може и подолго“ – мислење на експерите

Еспресо
Ако тврдите дека сте шокирани од зголемите цени на производите, следува нов шок – и така до 2024 година, сметаат експертите во најновата анализа.  Зголемените...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

Ве водиме на Тасос: Колку чини гиро, кафе, пиво, сместување…на грчкиот остров со најубави нијанси на сино море

Ј.К.Д
Тасос е еден од најубавите грчки острови кои претставуваат спој на планините со морето.   View this post on Instagram   A post shared by...