20.8 C
Скопје
18:47 - 30 мај, 2024

Ознака : прија

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Луѓето воодушевени од фустанот на Александра Пријовиќ од Роберто Кавали: Го пронајдовме, во моментот е на намаление

Еспресо
Српската пејачка Александра Пријовиќ воодушеви со зелен фустан со леопард принт на нејзиниот прв концерт во Вараждин одржан во градската Арена. Тоа беше само првиот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо
Александра Пријовиќ вложила многу пари во својата турнеја „Од исток до запад“, а доста пари се потрошени за накитот и сценската облека. Од почетокот на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Регионалната ѕвезда Александра Пријовиќ (28) синоќа го одржа првиот од трите концерти во Риека, Хрватска. Низ салата „Замет“ одекнале хитовите на популарната пејачка, а гостин...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ѕирнете во домот на Александра Пријовиќ од 500.000 евра: Четири спални соби, луксуз, скриен двор…

Еспресо
Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг и соработник Филип Живоиновиќ пред да се венчаат купиле луксузна куќа на Бежаниска коса и за неа подигнале кредит...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Александра Пријовиќ морала да го прекине концертот, ѝ се слошило среде сцена

Еспресо
Српската пејачка Александра Пријовиќ во рамките на својата турнеја „Од исток до запад“, настапила во Крагуевац во салата „Језеро“. Интересно е што од семејството Живоиновиќ...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Заработила 590.000 евра, но не од концерти! Александра Пријовиќ на овој начин собира огромни пари!

Еспресо
Српската фолк пејачка Александра Пријовиќ е една од најпопуларните пејачки во регионот. Во текот на турнејата „Од исток до запад“, таа неколкупати ја исполнуваше секоја...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Само за две парчиња платила брутален износ! Александра Пријовиќ синоќа се појави во фустан за кој сите зборуваат

Еспресо
Српската фолк пејачка Александра Пријовиќ, гостуваше на првиот концерт на бендот „Лексингтон“ во Штак Арена на 8 март.     View this post on Instagram...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

еспресо
Неговиот одговор изненади многумина… По многубројните концерти со кои соборуваше рекорди во Хрватска, и сега – кога за два дена распродаде речиси три сали во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Александра Пријовиќ и Рада Манојловиќ го кренаа Осиек на нозе: Пријателки од детството

Еспресо
Популарната пејачка Александра Пријовиќ се присети каква била нејзината прва средба со сцената, а Радмила Рада Манојловиќ придонела да се заљуби во сценските настапи. Александра...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Александра Пријовиќ и мајка ѝ Борка заедно пееја на сцена: „Ова е мојата омилена гостинка“

Еспресо
Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ синоќа во Осиек го одража третиот концерт, а изненадувањата повторно не изостануваа. По Рада Манојловиќ, на сцената како големо изненадување...